Thursday, 11 November 2010

ÄRI OHVRID

Tänu Edinburgh-i lossi veebilehe riketele ei saanud ma teile siia meie lossi pildistaja poolt tehtud pilte ülesse panna. Nüüd aga on rikked eemaldatud ja ma võin oma jutuga jätkata.

Nimelt nagu te juba aru olete saanud siis looooooomulikult ei lahkunud me lossist ilma et me neid pilte oleks sinna jätnud. Kui me lahkudes nende aknakese juurde astusime siis ma olin KINDLA otsuse teinud et ma seda raha välja ei maksa saagu mis saab ja suudan meie pildi külma rahuga sinna seisma jätta. Olin juba lahkelt naeratamas ja edasi astumas kui mees võttis välja ilusate kaantega suveniirraamatukese lossist kus oli sees 2 suurt fotot meist, 4 postkaardi meie piltidega (kõik erineva taustaga), CD lossist (mida me veel küll vaadanud ei ole) ning võimalus oma pilte pärast internetist vaadata ja endale eraldi talletada. Sellist väljapanekut ei osanud ma küll oodata, pigem ootasin mingit viletsat võtmehoidjat meie pildiga või veel midagi õudsamat. Kindel eitav otsus minu peas purunes ja ma sulasin kui jääkuubik päikse käes ning ulatasin muheledes oma pangakaardi....ja ma/me ei kahetse! £15 selle kõige eest ei tundunudgi enam nii kallis kord aastas maksta.

Olen tähelepannud et on kahtesuguseid müügiinimesi, need kes oma pakkumistega hullult pinda käivad ja kes oma pealetükkimisega vaid inimesi eemale peletavad ning need kes tõeliselt osavalt oma tüüd teevad suutes isegi näritud nätsu uuesti ihaldavaks teha. See lossi fotograaf kuulus just sellesse viimasesse gruppi, kuigi tegelikult müüs tema toode rohkem ennast kui tema ise oma toodet.


5 comments:

 1. Meie lasime endast Portsmouthis uhe hiigelkorge torni ees pilti teha. Mul oli kindel idee uks osta, sest kogu kamp oli seal peal ja seda tavaliselt puhkuse ajal ei juhtu... ja taustaks photoshopiti see torn ilusti, et ara mahuks. Kui ma siis selle pildi eest maksma laksin, oeldi mulle, et meie pildil oli valk halb ja pilt ei tulnud valja :| Teistkorda pildistamiseks ei olnud James eriti entusiastlik, nii et jatsime ara :(

  Teie pilt on super :)

  ReplyDelete
 2. Noh normaalne, just siis kui tahaks sellist pilti siis juhtub mingi aps. Egas midagi peate kuskil teises kohas uuesti proovima....voib olla tagasi Edinburgh-i koos perega!? :D

  ReplyDelete
 3. Käisime 4 aastat tagasi Rovanjemis jõuluvanal külas - üks pilt paberkaanetga (kaks korda tavalise pildi suurus) maksis 40 eurot!!!

  Palju te siis selle pildi eest kokku maksite kui aastas 15 p maksate?

  ReplyDelete
 4. Ma pidasin silmas et kord aastas voib ju sellist suveniiri asja 15 naela eest lubada. }igemini kyll ega me nyyd iga aasta selliseid pilte ei tee pigem piirdume ikka meie lemmiku Annika Metslaga kes meie pere Eestis kaies pildistab.
  Nii et jah kogu selle ilusa komplekti eest maksime 15 naela.
  No soomlased on siis ikka toelised turistide roovlid et sellise asja eest 40 eurot kysivad.

  ReplyDelete
 5. £15 on kyll siinmail igati hea diil.

  ReplyDelete