Tuesday, 23 November 2010

ALLERGIA TEST

Täna oli siis see päev kui käisin Gretaga haiglas naha torke testi tegemas et teada saada kas tal on muna ja piima allergiat või ei ole.

Erialaarst algul pani meile aja kinni selleks ajaks kui Greta 2ks saab ja soovitas sojapiima nii kaua juua. Kuna Greta oksendas sojapiima välja ning keeldus lisa joomast siis helistasin arstile tagasi ja palusin et nad selle testi varem talle teeksid. Mis mõte on laps võib olla ilma põhjuseta piimatoodetest ilma jätta mitmeks mitmeks kuuks või mingite imelikke piimaasendajatega jändama hakata (mida Greta nagu nii keelduks söömast joomast). Arst ütles et see on üsna ebameeldiv test. Ma ei saanud aru miks ja küsisin et kas sellepärast et pärast peab haiglasse jääma või et kas allergiline reaksiooni pärast või milles asi. Arst ütles ei , ei pigem lihtsalt ebamugav. Noh ma ei tea mis on ebamugavam kas paar väikest torget või piima allergia käes piinlemine.

Igal juhul sai Greta täna oma 5 torget kätte. Ta ei teinud piiksugi, ainult oli tunda et käsi hüppas natuke iga torke järel ja nägu oli tõsine. Arsti tädil oli vägev koertega mänguasi kus koerad liikusid trepist ülesse ja siis liuglesid alla mida ta Gretale torgete ajal näitas. Igal teisel ajal oleks Greta kindlasti täiesti hulluks sihukese mänguasja pärast läinud aga sel korral oli ta torgetesse rohkem süvenenud ja jäi koerte suhtes üsna ükskõikseks.

Selles mõttes on temaga küll väga lihtne et ta usaldab meid ja kui me oleme talle midagi öelnud või lubanud siis ta teab et nii ka saab olema, plus ta meil nagu nii ei nuta iga väikese asja pärast. Ma ütlesin talle enne et arsti tädi torkab teda natuke aga et see ei ole midagi hullu ja et pärast me võime haigla lasteosakonna väikesel mänguväljakul mängida (talle see hirmsasti meeldib).
Nii et Greta jaoks on siiani haiglaskäigud olnud vaid väga meeldivad kogemused. Ta kindlasti mõtleb et see ongi mingi selline mängima minemis koht.

Igal juhul 15 pärast torget öeldi meile et Greta ei ole allergiline ei piima ega muna vastu, mille üle mul loomulikult väga hea meel on.

Asi on vaid selles et nagu meie erialaarst meile juba enne testi ütles siis need testid ei ole 100% kindlad. Ma küll hirmsasti tahaks et Gretal ei oleks mingit allergiat aga mul on tunne et see siiski nii ei ole. Muna ma ta menüüsse enne ei pane kui me 1 Dets läheme arstiga konsultatsiooni, küll aga alustasin piimatoodetega kohe kui koju tulime. Ma tahan testida enne kui arsti juurde jälle läheme et kas nüüd kui ma piimatooteid jälle talle andma hakkan on mingeid muutusi tulemas või ei.

8 comments:

 1. Meie käisime Lauraga seda testi tegemas. Tehti siis testid tüüpilistele allergeenidele kuna me midagi kahtlustada ei osanud. Ta oli ka umbes 2-aastane. Tulemuseks oli siis allergia tomati, tsitruseliste ja millegi veel vastu. Nüüdseks on ta sellest välja kasvanud. Nahk ei ole tal küll kõige parem ikka, diagnoosiks ülikuiv nahk. Peale kreemitamist jälle tükk aega korras. Tegelikult peaks neid allergiateste kordama ... Laura oli ka testide ajal sama vapper kui Gretagi :) Mul on hea meel et ei ole piimaallergiat ja loodan et saate peagi muna ka süüa.

  ReplyDelete
 2. Meil pojaga n2itas torketest muna ja hiljem kui kunagi vereproovi tegime, siis see kinnitas asja. Samas ega ma ei tea siiani on ta valgele v6i kollasele allergiline.

  Meil j2lle paistis, et on v2lja kasvanud, aga l6i uuesti v2lja:(

  Soovides Gretale, et ta allergiavaba oleks.

  ReplyDelete
 3. Mina, kes allergiatest midagi ei tea, küsiksin, et miks sa arvasid, et Gretal on üldse taoline (sed) allergia(d) ?

  ReplyDelete
 4. Kas sul endal on seega kahtlustasid Gretat ka? (kas säändsed asjad on üldse pärilikud?)

  booh. :D

  ReplyDelete
 5. Raine, muna peale reageeris Greta kui ta oli ysna väike. Ta laks peale muna soomist taiesti pahviks voi shokis. Istus nagu jaaks magama aga tegelikult ei olnud unine. Peaaegu ei liigutanud ka ning siis 20 min hiljem oksendas 3 korda ning kogu keha oli punaseid laike tais. Peale seda kui ta kogematta on soonud midagi kus muna on olnud yheks aineks ja me ei ole teadnud (pean silmas siis ime tillukest tykikest kooki voi valmis tainast voi saia mis on naiteks munaga pealt maaritud) siis on keha parast olnud vaikeseid punaseid tapikesi tais.

  Piima allergiat aga kahtlustati tal kuna tal oli korduvalt natuke varsket verd kakas. Lastearst kysis kohe et kas peres on keegi allergiline ja kui kuulis et mina siis ei imestanud ja kahtlustas et Gretal on tundlik piimatoodetele. Nyyd kui ta on olnu ilma piimatoodetetta (vaid pulbripiimal) siis ei ole tal enam verd olnud. Nii et praegu katsetangi et kas veri tuleb tagasi voi ei.

  Arst just kinnitas ka telefonis et see naha test ei naita oiget tulemust kuna see ei lahe ju seedeelunditest labi.
  Ma siiski loodan et tal kas ei ole allergiat voi et ta sellest valja kasvvab.

  ReplyDelete
 6. Parilikud vaid selles mottes ehk et kuna greta minu kaudu ei saanud ei looteeas ega rinnapiimaga toites piimatooteid siis ei ole tema seedesysteem sellega harjunud ja voib selle vastu reageerida. Mina ju tegelikult muutusin allergiliseks vilja ja piima vastu peale vaksiini saamist nii 5 aastt tagasi.

  Muna vastu mul allergiat ei ole aga voib olla et mina olen tundlik vaksiinidele siis voib olla et Greta sai selle oma beebi vaksiinist (kuna osa neist vaksiinidest kasvatatakse munakoores). Muna aga on kyll ka ysna levinud allergia vaikelaste seas....kuid ke teab voib olla ka just vaksiini suhtes aga noh ma ei taha siin nyyd vaksiinide kallale ka minna.

  ReplyDelete
 7. Ma räägin, et olen täielik võhik sel teemal. Kui Emeline kakaks verd, siis ma oleks vist hüsteerias, tõsiselt kohe. Ja need paar korda, mis ta oksendanud on, olen ma ka asja liiga tõsiselt võtnud...aga kunagi ei saanud toitu selles süüdistada. (Aga vaktsiine võib küll :D alati!) :)

  Eks sa annad peale "uue söögi" proovimist teada, kuidas läks? (ja-jahhh)

  Hoian pöidlad pihus.

  ReplyDelete
 8. Tead see vere asi kuuldub hullemana kui tegelikult oli. See oli vaga vaike kogus ja tihti voib seda juhtuda ka kui naiteks mingi vaike veresoon lohkeb peale punnitamist :)
  Meie perearst tegi igaksjuhuks kohe testi et kontrollida et kas on tegemist millegi hullemaga ja ytles et ei ole. Me olime selles suhtes ysna 'kaine' moistusega :) eriti veel kui laps ise vaga virgalt kaitub.

  Oleneb haigusest aga naiteks toidumyrgituse puhul on oksendamine ainult hea nahtus kuna see on keha reaksioon organismi myrgist puhastamiseks nii et see meid ka ei heidutanud. Ma olen lastega nii palju tootanud ja igaasugu oksendustest ja muudest symptomitest osa saanud et ma olen hasti valja treenitud aga jah eks ta voi olla jah natuke hirmus eriti veel kui tegu on oma lapsega.

  Teist aga saan aru kui hirmutavad voivad haigused olla ja seda veel eriti kui Emeline on neid teil paris mitu juba labi podenud.

  ReplyDelete