Wednesday, 17 November 2010

AFRICAN CHILDREN'S CHOIR

Üks päev lugesin kohalikust ajalehest et meie kodu lähedale tuleb esinema African Children's Choir. Peale seda kui ma kord nägin saadet nendest lastest ja nende koori sünniloost siis on mu üks väike unistus olnud neid kunagi ka ise oma silmaga esinemas näha. Lehte lugedes ei suutnud ma õieti uskuda et tegu ikka sama organisatsiooniga ja et kas nad tõesti tulevad siia minu kodu ukse ette väikesesse kirikusse esinema. Arvasin et selline koor esineb ikka kuskil suures kontserdsaalis. Helistasin ruttu antud numbril ja mulle kinnitati et jah tegu on sama kooriga kes ka Ameerikas Ophra Shows on esinenud ja maailma kuulsate lauljatega koos on laulnud ja kogu maailmas on ringi rännanud.
Mul pidi peaaegu hing kinni jääma. Tellisin ruttu piletid, tellimisega mingit probleemi ei olnud ja piletid maksid ka vaid 10 naela. Kuigi kontsert algas õhtul kella 7 olin kindel et tahan nii Pete kui Greta sinna kaasa võtta. Selles suhtes on mul hea meel et meie laps ei lähe inglise päraselt vara magama ja saab osavõtta asjadest mis muidu magamamineku pärast nägematta jääks.
Mõeldud tehtud ja ei jäänudgi muud teha kui kontserdi päeva ootama jääda.
Nüüd on kontsertil käidud ja ma võin öelda et see oli võrrrrratu.
Plaan oli Gretal lasta kontserdit nautida esimesed 30 min ja siis ta Petega koju saata - kodu ju vaid 5 min kaugusel. Gretale HIRMSASTI MEELDIS mida ma ka arvasin kuna tegu ju ikkagi lastega kes laulavad, tantsivad ja kõigele lisaks veel trumme löövad. Greta tantsis kogu selle aja me süles seistes, tegi liigutusi kaasa ja plaksutas. Vahepeal meie ümber olevad inimesed vaatasid rohkem kuidas tema koorile kaasa elas kui seda kuidas koor laulis. Mul olid endal ka pisarad peaaegu silmas ja seda osalt just sellepärast et mul oli nii hea meel et me saime Gretale sellist kontserdi elamust pakkuda.
Kui Greta ja Pete lahkusid asusin ma pildistama. Mul oli nii kahju et mul oli vale objektiiv kaasas ja et ma natuke liiga kaugel mu olemas oleva objektiiviga istusin (kuigi tegelikult olime lavale üsna lähedal). Seega pildid ei ole pooltki nii hea kvaliteediga nagu ma unistasin.
Kontsert kestis kokku tunni ja pool ilma vaheajata. Kui lapsed olid nii umbes 40 min laulnud siis läksid nad natuke puhkama ja kostüüme vahetama samal ajal kui publikule näidati videot laste elust Africas. Mina kasutasin juhust ja läksin koridori ootama kui lapsed tagasi tulevad et siis paar pilti ruttu teha. Ka see ei õnnestunud väga hästi kuna neil ei lastud koridoris oodata ja viidi jooksujalu ruttu tagasi saali. Noh paar pilti siiski sain.
Kuigi kontsert ise oli vägev oli sel ka natuke sellist Ameerikalikku hõngu küljes. Kohe oli näha et organiseeritud Ameeriklaste poolt. Ma ei tea miks aga mul oli natuke selline tunne et need lapsed olid nagu väikesed marjonettid kellele oli õpetatud kuidas kogu aeg naeratada ja sõnad suhu pandud mida öelda nii et publik aaaa ja oooo ütleks ja et kõigi südamed sulaksid. Ma ei oskagi öelda kuidas aga eriti nägin seda vahet koridoris olevate ja laval olevate laste vahel. Noh tegelikult ju läheb kogu teenitud raha vaid üli heaks otstarbeks nii et kui selline käitumine rohkem raha sisse toob siis seda parem. Võib olla ma ise ootasin et need lapsed oleksgi sellised vaesed ja õnnetud kes pole enne kuskil maailmas käinud ja nüüd kui uuele planeedile astunud aga tegelikult olid jumala normaalseda ja ei ajanud üldse omi silme punni mingi coca cola purgi peale (see vaid selline metafooriline näide)
Nendele kes inglise keelt ei oska siis tegu 34nda Africa Laste Kooriga. Lapsed on vanuses 7-11 ja tulevad sel korral Ugandast ja Kenyast. Igal aastal moodustatakse uus koor kes siis mööda maailma rändab ja kontserde annab et raha koguda nende laste tuleviku jaoks. Pärast seda aastat lähevad lapsed tagasi kodumaale ja jätkavad õpinguid. Tänu sellisele organisatsioonile kes neid koore kokku paneb ja kontserdreise korraldab on enamus laste tulevik turvastatud (ma ei tea kas selline sõna on olemas).
Lastel on ka oma sponsorid kelleks võib kes tahes hakata ja keda püütakse kontserdi ajal värvata. Kontserdi üheks eesmärgiks ongi sponsorite otsimine. Oma annetustega kindlustad sa lapse koolituse. Kui nendel sponsoritel on soovi siis võivad nad oma sponsor last Afrikasse külastama minna (seda muidugi oma raha eest).

Kui Greta natuke vanemaks saab ja sellest asjast suudab aru saada siis me kindlasti hakkame ka sponsoriks. Ma juba näen kuidas ta siis kirju kirjutab mõne väikese Afrika lapsega ja kes teab võib olla on meil ka võimalus sedasi kunagi Afrikat külastada.

3 comments:

  1. Tuletasid mulle meelde, et on aeg minu Aafrika lapsele kirjutada. Olen temalt juba kaks ilusat kirja saanud, aga ise oleme ainult uhe saatnud...

    ReplyDelete
  2. P.S. monus kui kohe kodu lahedal sellised toredad uritused on :)

    ReplyDelete
  3. Väga tore, jälle targem :)

    ReplyDelete