Saturday, 6 November 2010

20 KUUD

Greta on ühtäkki suureks tüdrukuks saanud. Ma ei teagi kohe kuidas see endast otseselt tunda annab peale selle et on on just 20 kuuseks saanud aga beebit meil igal juhul enam kodus ei ole. Sülle võttes on seda samuti tunda et tegu juba täiesti korraliku inimese hakatisega kellest on hea kinni haarata ja kõvasti, kõvasti kallistada ilma jõudu tagasi hoidmata.
Kõige rohkem naudingut pakkub meile see kuidas ta meiega suhtleb. Sõnavara kasvab igapäevaga tasapisi aga huvitavaks teeb suhtlemise just see kuidas ta oma liigutuste, häälitsuste ja näoilmega meile oma asjad selgeks teeb. Tihti jäävad meil suud ammuli sest on lausa uskumatu kui keerulisi asju ta suudab meile oma miimikaga edasi anda. Usun üha enam et suure osa sellest oskuses on ta saanud tänu beebiviite keele kasutamisele.
Me ootame huviga mis juttu ta meile siis hakkab ajama kui sõnavara on juba piisavalt suur rääkimiseks. Loodetavasti ei saa ta olema nii kõva häälega kui Pete. Loota ju võib...

2 comments:

 1. Praise to baby signing:) Olen absoluutselt samas paadis.

  Viimasel ajal olen tahele pannud, et k6ne h2iretega lapsi on yllatavalt palju ja tunnen, et me vist oleme midagi 6igesti teinud.

  Lisaks lapsega tegelemise mahule ja kvaliteedile liigub minu m6te ikka vaktsiinide ja s2ilitusainete jms peale. M6nele lapsele m6jub rohkem m6nele v2hem. T6estust muud pole kui, et enda klassis oli 30'st lapsest ainult yhel heinapalavik ja yks laps kogeles ja r22kis aeglasemalt. Praegune suhe on ilmselt Eestiski k6rgem, r22kimata UKst.

  ReplyDelete
 2. Jah, mina ka sinuga sama meelt. Ma ka ei saa kuidagi nendest vaksiinidest yle ega ymber. Meile need ei sobi ja mina Gretaga riski votma ei hakka. Onneks et tal nagunii kahtlustatakse muna allergiat seega MMR vaksiini ta praegu ei saa.
  Sailitusainetest hoidume nii palju kui voimalik aga seda 100% teha tanapaeval nagu nii enam ei ole voimalik...kahju ja oudne samal ajal!

  ReplyDelete