Wednesday, 2 June 2010

TULEMUS

No nii, kuigi vastuseid tuli eelmisele postitusele vaid 4 tean et nii mõnigi kes seda blogi loeb aga kunagi ei kommenteeri ühineks nende neljaga.
Tegelikult ei anna keegi meile midagi tasuta vaid meie oleme järjekordselt oma kraamist Freecycle lehe kaudu lahti saanud. Seekord andsime ära 2 korralikku kummutit.
Mis meid aga natuke imestama paneb on see et kõik inimesed kes siiani erinevatele asjadele järgi on tulnud on tulnud alati kaks kätt taskus. Õigemine nad lausa jooksevad sisse et kraami oma valdusse saada.

Ei, ei ega me ei ootagi kohe mitte midagi. Oleme nii õnnelikud et keegi tuleb (peaaegu tund peale kuulutuse ülespanekut) ja asjad tasuta ära viib ning neile uuesti kasutust leiab. Meil ei oleks muidu nendega midagi peale hakkata kui lihtsalt prügimäele viia ja see variant tekitaks mulle küll süümepiinu. Kohalik omavalitsus viiks küll ära aga seda 30 naela eest...no way!

Nii me siis mõtlesime et kas meie vaid sellised imelikud kes kohe kindlasti kas kimbu lilli või väikese kommikarbi endaga kaasa võtaks kui tasuta kraamile järgi läheks.

Ok, saan aru kui tegemist inimestega kellel väga vähe raha aga no see eilne naine küll kohe kindlasti nende hulka ei kuulunud, samuti ei näinud eelmised 2 meest just vaesed välja.

Noh las nad siis olla sellised nagu nad on ja loodetavasti on neil meie asjad kasuks tulnud.....või siis ise ebays maha müünud ha ha ha ha....

13 comments:

 1. Me kuulume ka nende imelike hulka, kes pole selle peale tulnudki, et nänni kaasa võtta. Oleme freecyclest kaks asja saanud.. hunniku raamatuid ja televiisori.

  ReplyDelete
 2. Meie oleme harjunud oma kasutud asjad Goodwilli viima. Tegelikult tehaksegi siin tihtipeale just nii, et pannakse maja ette, kiri juures: FREE! Korterimajades tassitakse kuhugi prügikonteinerite juurde, kust siis nii mõndagi tarvilikku oma tuppa kantakse.
  Tegelikult tulid meelde need usinad, kes nädalavahetustel hommikul vara garaazhimüükidel platsis ning siis sealt endale kraami kokku ostavad, kas oma antiigipoodi või just nimelt ebayl mahamüümiseks!
  Freecycle on huvitav mõte! Ja tänu Sinule avastasin, et isegi Kanadas on see liikumine olemas!!!

  ReplyDelete
 3. Huvitav, kas Itaalias ka sààndene liikumine on...

  Aga vastus eelmisele postitusele oleks. mina ka vist viiks midagigi. Ma olen sòna otses mòttes kombetu, kui tegemist on tasuta asjadega. Mai oska ùldse kàituda, ei tea mida teha ja kuidas olla.
  (kui aga asi oleks mingis suures laos vòi vms, siis ei viiks/annaks midagi)

  Seega, alati kui me sohvasurfame, toon ma kingitusi ja kùpsetan ka pealekauba :) Et lihtsalt end paremini tunda.
  Samas, kui keegi meil kùlas on, ei oota ma kingitusi vaid natukene abi majapidamisel (ehk oma toa korras hoidmisel ning vòibolla ka abi nòude pesemisel).

  ReplyDelete
 4. Minu tähelepanekud on, et inimeste tänulikkuse peale loota ei tasu.

  ReplyDelete
 5. Killuke,
  ma ei ole veel sinu raamatut labi lugenud kuigi algus on tehtud :)
  Voib olla sa mainid seal Goodwillist aga ma arvan et tegu on heategevus poest voi organisatsioonist. Me viime ka koik vaiksemad asjad ise heategevuspoodidesse aga selliste suuremate asjade transportimine on keerulisem ja seega nende puhul eelistame freecycle organisatsiooni.

  Raine,
  kui me sohvasurfaksime siis votaksime meie ka endaga kohe kindlasti vaikese kingituse kaasa, eriti veel kui tegemist teise maaga. Minu arust oleks see vaid viisakas oma tanu sel moel naidata kui teised sind enda juurde votavad ja sinu eest hoolitsevad (ma ei teagi kas see sohvasurfamine midagi maksab voi on taiesti tasuta?)

  Pagulane,
  tead me ei loodagi voi ei oota midagi, lihtsalt tahelepanek mis pani motlema et kas selline tanulikkus on ehk meile, eestlastele, rohkem omane.

  Mote et kui keegi meile saastaks yle 100 naela voi rohkemgi siis oleksime meie kyll nendele inimestele tanulikud ja sel juhul ei oleks meile palju paar naela lillede peale kulutada.

  Jutt siis ikkagi suurtemastest ja hinnalisematest asjadest kui raamatud ja muu pudi padi voi moned vaga kasutatud voi kulunud asjad.

  ReplyDelete
 6. Sohvasurfamine on jah tasuta :)

  ReplyDelete
 7. Meie oleme ka Freecycle kaudu mooblit ara andnud ja kunagi pole midagi toodud aga alati on inimesed vaga tanulikud olnud, eriti toredad olid louna aafrikast pensionarid kes siia emigreerusid ja jalle nullist alustasid. Sain isegi hiljem neilt emaili, et kui ilus raamaturiiul neil ikka on.

  ReplyDelete
 8. Liina sinu naide on veel armsam kui millegi toomine. See naitab et inimene on sydamest tanulik, lilled toomine voib ju ka vaid etikett olla.

  ReplyDelete
 9. Luksemburgis ja Saksamaal saab mööblit ära anda nii, et tõstad Sperrmülli kogumise päeval tänavale, riideid võib viia ükskõik millal kotiga Punase Risti konteinerisse või diakooniaorganisatsioonidele. Kooke ja lilli ei maksa sellise kogumismeetodi puhul muidugi kelleltki oodata, seetõttu ma ei oska ka kommenteerida.
  Arvan, et kui ma annan midagi tasuta ära, siis ei ootakski vastutasu, pigem oleks see meeldiv erand ja üllatus. Paljud lihtsalt ei oska kinkimisest rõõmu tunda, aga ei ole seetõttu veel halvad inimesed. Kui inmene rabaks näiteks mitmel töökohal, et ots-otsaga kokku tulla, poleks tal ju aegagi kinki otsima või meisterdama hakata, lillekasvatusest-koogiküpsetamisest rääkimata.
  Kui tahaks midagi saada, siis müüks eBays. Samas võib seal tekkida olukord, et maksad hoopis peale, sest hind hääbki väiksemaks kui postikulu...

  ReplyDelete
 10. Lagrits, olen sinuga nous.
  Ma mainin veel kord et me EI OOTANUDGI MINGEID KINGITUSI JA LILLI JA MUID SUURI TANUSONU NING YLISTUST.

  See oli lihtsalt tahelepanek.

  Kui me nii vaga asja eest raha oleks tahtnud siis oleksime ebaysse pannud nagu me monede asjadega teemegi.

  Kui päris kingitustest rääkida siis kingi otsimine, ostmine või meisterdamine on küll rohkem mulle kui kingi saajale endale ja selle eest peaksin mina kingisaajat tänama :)

  ReplyDelete
 11. Noh ega see raamatuhunnik polnud midagi nii tyhi- tähi.. seal oli ikka palju vajalikke lasteentsyklopeediaid ja kõnearendamise mänge lapsele. Mulle jättis hoopis andja imeliku mulje. Sellise ykskõikse. Ma ikka tänasin ette ja taha ning hiljem saatsin meili ja rääkisin, kuidas lapsele need asjad meeldisid. Loomulikult ma vastust ei saanud. Ega ma ei teagi, kas see asi andjale korda läks. Telekal käis mees järel. Ma ikka arvan, et aitäh ta ytles. Ma leian, et "aitäh" ongi see tänu. Kas sulle siis ei öeldud "aitäh" ka?

  Tegelt ma toriseks Freecycle enda peale. Seal eeldatakse, et inimesed tulevad KOHE asjale järgi.. niipea, kui kuulutus ilmub. Me ei passi päev otsa netis ja auto organiseerimine võtab ka aega.

  Samas mõtlesin, et sõbranne andis mu lapsele kotitäie riideid. Ma isegi siis ei viinud shokolaadi. Usun, et aitähhist aitab ja pean ennast tänulikuks inimeseks.

  Sohvasurfamise teema on hoopis teine mu meelest. Muideks ma regasin ennast seal :P

  ReplyDelete
 12. Mind jäi see tirimise tunne kummitama, mõtlesin vähemalt enda jaoks vist üsna inimliku põhjenduse välja: võib-olla mõni võtja tunneb end ebamugavalt - häbi, et pole raha ostmiseks... ja siis tahab võimalikult ruttu, silmad maas, ära kaduda? Eriti piinlik võib olla neil, kes on varem olnud väga heal järjel ja mingil põhjusel kõigest ilma jäänud. Väga raske on edukoorma varemete alt sirge seljaga edasi marssida, tahaks hoopis nähtamatu olla, maa atl ja ümber nurga roomata... ainuüksi inimestele otsa vaatamine võib olla kohutavalt raske.

  Et asja veidi lõbusamaks pöörata, siis mõtlen sellele, mida küll teeb näiteks üks keskmiselt hea Eesti arst kogu selle konjaki- ja kommikoormaga, mida tänulikud patsiendid kombe kohaselt kokku tassivad, kui ravi õnnestub - ükski tohter ju ei suuda seda ometi kõike ise ära süüa, isegi mitte edasi kinkida :D

  Nüüd ma ka rohkem seda teemat ei torgi :)

  ReplyDelete
 13. Lugesin just yhe teise eestlase blogi Londonis ja imelikul kombel mainib tema ka samalaadset asja oma tanases sissekandes.
  http://smaragd-smaragd.blogspot.com/2010/06/tanase-paeva-heategu.html

  Naine kohe kindlasti ei kuulunud sinna sinu pakutud klassi.

  Aga see Eesti arstide kommikoorma mote on vaga hea lopetus sellele koigele. Paneb muigama

  Tanud :)

  ReplyDelete