Saturday, 12 June 2010

EESTI JAANITULI LONDONIS 2010

Ja juba ongi aasta täis ja järjekordselt aeg Londoni Eesti Jaanipäevale. Eelmisel aastal oli selline pidu ja ega selle aastane pidu palju eelnevast erinenudgi. Tundus et rahvast oli sel korral rohkem aga kes teab võib olla ei olnud ka. Greta oli sel aastal igal juhul juba täitsa inimese hakatis ja oli võimeline pidu korralikult nautima.Kui keegi soovib mosaiigi pilti lähemalt ja suuremalt näha siis palun klikake mosaiigile ja siis uuesti lahti tulnud pildile.
Nagu eelmisel aastal nii ka sellel korral ei pääsenud me ühislaulmisest. Millegipärast oli repertuaaris vaid üks laul ja lauluks jälle 'Kungla Rahvas' aga hea et sedagi. Eks meile uimastele eestlastele kulu selline väike rahvuslik harjutus ära.

Sööki oli palju ja nagu eelmiselgi aastal ei puudunud must leib ja värskelt soolatud kurk... Pilt leivast ja hiigel suurest salati kausist jäi kahjuks tegematta kuna need olid pidevalt söögijärjekorras olevate inimeste taga peidus. Siit aga paar pilti kookidest millest eelmisel aastal jäid pildid tegematta.

Seltskond oli sama + külalised Luksemburgist, kes meiega hiljem liitusid.
Päeva väsitavamaks tööks oli väikeste põnnide eemale hoidmine batuudilt. Vahepeal neil õnnestus sinna täitsa lähedale saada ja paaril korral isegi natuke hüpata aga kuna suured lapsed olid ikka korralikud hüppemeistrid siis oli täiesti normaalne et laskumisel mõni väiksem nende jalge alla jäi.
Oliver ees Greta järgi.
Londoni Eesti kooli lapsed tegid väikese etenduse. Kahjuks oli sellest raske osa saada kuna neil puudusid korralikud mikrofoonid ja ilma nendeta oli lausa võimatu suurest suminast üle rääkida.Greta ja väike eestlasest sõbranna Luksemburist maisipulki söömas.
Seekord algas köievedu üsna hilja. Nagu alati selle vedamisega võttis ka sel korral meeskondade kokkupanek, platsi inimestest puhtaks koristamine ja köie lahti arutamine hirmus kaua aega. Lausa nii kaua et me juba paaril korral peaaegu et hakkasime kodu poole astuma. Noh õnneks siiski suutsime paar esimest vedamist ära vaadata. Muideks köie asemel oli nööri moodi asi nii et õigem oleks öelda et tegu oli nöörivedamisega.
Jaanipäeval käidud, tuli nähtud nii et meie siin Londonis võime oma suve avatuks kuulutada.
Hurraaaaaa

No comments:

Post a Comment