Monday, 17 May 2010

UNEMATI

Tundub et läbimurre on toimunud ja lõpuks on UneMati ka meie majja raja leidnud.
Ta oleks siia natuke varemgi tulnud aga 4 purihamba tulek hirmutas teda vist natuke.
Igal juhul magab Greta nüüd juba paar nädalat peaegu kogu öö üles ärkamatta omas voodis omas toas...ja mina lõpuks kogu öö omas voodis omas toas. Oi milline mõnu.
Vahel ärkab ta kella 9 ja 11 vahel ja see on tavaliselt piimakrooks mis on jäänud meil välja 'peksmatta'. Kui enne loksutas Pete ta kätel magama siis nüüd paneme ta kohe omasse voodisse. Oleneb kui väsinud ta on aga tavaliselt peame teda sinna mitu korda pikali panema kuna ta proovib end püsti ajada. Õnneks segab teda ta magamiskott mis kogu asja vaevalisemaks teeb ja lõpuks ta annab ise alla. Ma arvan et kaasa aitas sellele paremini magamisele samuti see et ma panin talle voodisse väikese padja. Tundub et see teeb magamise palju mugavamaks.
Hommikul ärkab ta küll esimest korda peale 5t aga siis anname talle pudeliga piima ja peale seda magab kas umbes 8ni või kauem.
Esimest korda kui mina saan rohkem kui 3 tundi korraga magada. 6 tundi ühes jutis on lausa luksus. Meil Petega on hea meel et vaatamata erinevatele survetele väljaspoolt suutsime me oma südamehääle juurde jääda ja anda Gretal areneda oma rada. Vahepeal tundus mulle et ta vist ei hakkagi kunagi pikalt magama ja proovisin ennast sellega lepitada aga nüüd saan ma isegi päeval 2 või rohkemgi tundi omi asju teha (koristada, süüa teha, internetis olla ja lugeda).
Õnneks ei piinanud me teda mingi unetreeninguga rohkem kui korra või kaks, ja needgi korrad kestsid vaid ühe õhtu. Oli vaja vaid kannatust ja õnneks meil seda just, just jätkus.

Ja kuigi tavaliselt asjad kohe muutuvad vastupidiseks kui nendest siin blogis kirjutada siis minu poolest muutugu. Ma olen juba päri pikalt saanud oma voodis magada. Oleksgi nagu natuke vaheldust jälle vaja.

4 comments:

 1. No näedsa! Neli hammast ka veel juures! Meil Mimi magab üldjuhul ka hammaste tulekutega häste, aga päevasel ajal on nagu takjas küljes .... ma ei tohi meetrit ka tast kaugemal olla.

  Aga onju mõnus magada pikalt ja kaua :)

  Muide, me anname ka Emelinile ennem magama minekut juua, riisi või mõne muu teravilja piima ning peale seda laseme tal niisama rahulikult olla (kas laulame või loeme raamatut vms) ja siis läheb ta tuttu. Sedasi pole seda gaaside väljapeksmist vaja ning krooks tuleb iseenesest. Tegelt pole me Emelini gaase välja ajanud juba teisest elukuust saadik. Kui tuleb, tuleb :)

  Aga magusat und teile kõigile ning ma hoian selle "blogi needuse" tõttu sõrmed ristis!

  ReplyDelete
 2. Gretal on selle krooksumisega juba syndides probleeme. Algul ta ei saanud lamades yldse magadagi ja magas minu rinnal pystises asendis.
  Piima saab ka nii umbes 20 min enne magama minekut aga kui krooksu valja ei peksa siis tuleb see alles tunni voi kahe parast.

  Hammaste tuleks mojutas vaid ood. Me ei saa algul arugi et tal hambad tulevad kuna kaitub nii normaalselt paeval. Kui ood lahevad imelikuks siis hakkame nappe suhu toppima :)

  Mimi on ju tegelikult juba syndidest saati pikk, pikk magaja olnud :)

  Aga magada on moooonusss!

  ReplyDelete
 3. Tubli Greta et emmel nüüd magada lased.
  Oi, kui ma oleks pidanud seda kõike läbi tegema mis sina, poleks mul vist kolme last :)

  ReplyDelete
 4. Muide lipsas meelest öelda, et üksõhtu pidin Emelini magamiskotita magama panema ning:
  1. magama jäädes tiris ta end mööda voodiäärt PIDEVALT üles - polnud ju kotti, mis teda takistas.
  2. ärkas ta keset ööd nuttes üles, sest ta oli voodis risti, mida magamiskotiga ei juhtu kunagi ning tal oli külm, sest ta oli loomulikult teki kuhugi ühte nurka surunud. Kohe nii külm, et ma võtsin ta endale kaissu magama. (muide, ta magab veel lambanahal ka)


  Näät, sedasi juhtub, kui magamiskott on märg :)

  Igavene hää asi see kott!

  ReplyDelete