Wednesday, 7 April 2010

PÄEV LONDONIS

See kord juhtus nii et vanaema siin oleku ajal oli ilm ühe sõnaga s..t. Vihma just iga päev ei sadanud aga sellist õues jalutamise ilma otseselt ka ei olnud. Korra isegi hakkasime ühe mõisa poole sõitma aga kui siis mootoriteel ümmikuse jäime, teist teed pidi proovisime minna ja ikka ümmikusse välja jõudsime ning vihma hakkas kallama siis andsime alla ja tulime koju tagasi.
No kuidas sa saadgi paremat ilma oodata kui tegemist on Bank Holiday-ga ja meil siin Inglismaal 4 päeva vaba. Sellistel vabadel päevadel on 80% ajast kole ilm ja päev peale pühi paistab tavaliselt päike. Sama sellel korral. Eile oli meil õues üle 17 kraadi sooja.
Vähemalt õnnestus meil ema korra Londonisse sõidutada ja
Victoria and Albert Museum -i külastada. Väljast poolt näeb muuseum välja selline, massiivne.




Ja massiivne on ta ka seest poolt, üle mitme, mitme korruse. Üks saal võimsam kui teine ja vaatamist jätkuks vist kuudeks. Ega seal teist moodi ei saagi kui kas lihtsalt jooksed enamustest ruumidest läbi või siis valid paar ruumi välja ja kesgendud nendesse põhjalikumalt. Meie valisime jooksmise.








Kui ma ei eksi siis see oli 50ndate disaini ruum.

Selline tore raamaturiiul
ja selline lõbus lastetool.

Muuseumi sisehoov nägi välja selline. Pete ja Greta veetsid seal suurema osa ajast kohvi juues ja võileiba süües.


Rauakunsti osa.



...ning loomulikult suveniiripood (alati minu muuseumi külastamise tipp hetk, ha ha ha).
Kuna meil oli parkimise eest makstud ja aega veel üle siis otsustasime korraks ka Science Museum -i sisse hüpata. See muuseum on samuti hiigel suur ja enam tuntud just oma dinosauruste väljapanekuga. Mina olen selles muuseumis mitu korda käinud aga dinosauruseid ei ole õnnestunud näha kuna alati on väga pikk järjekord nende saali olnud ja mul väikesed lapsed kaasas kellele sellised koletised hirmu oleks valmistanud. Tegelikult ei oleks me pidanud sinna muuseumi üldse minema kuna rahavast oli meeletult ja enamus näituseid oli kinni. Noh, ema võib nüüd vähemalt öelda et on seal ära käinud...ja Greta ka.
Nii et lasime jalga.
Mina isiklikult eelistan sellistele massiivsetele muuseumitele kas mõisaid, losse, kindluseid või kuulsaid maju. Sellisel juhul on võimalik asjasse rohkem süveneda ja midagi huvitavat teada saada kui vaid kogu maailma ajalugu korraga näha. Samas aga jälle kui on näiteks käsil mingi maa ajaloo õping või koolitöö siis on tore kui on koht kus on võimalik ajalugu pea oma silmaga näha ja käega katsuda.
Londoni tulijatele teadmiseks et mõlemad muuseumid on tasuta.

1 comment:

  1. Võimas :)
    Ootan järgmisi Inglismaad tutvustavaid sissekandeid.

    ReplyDelete