Wednesday, 3 March 2010

JA NII SEE AASTA ONGI LÄINUD

Gretal saab reedel aastaseks.
Meil on kui India pulmad et pidu kestab nädala(id). Kui palju ma ka tahaks seda suurt möllu vältida ja asja tagasihoidlikult võtta siis on see suures perekonnas võimatu.
Esimese peoga alustame homme päeval kui Gretale tulevad külla 3 vanemat naist, meie tuttavad ja meie elus tähtsad inimesed. Mehed jätsime mängust välja kuna vaevalt suudavad nad kohvitassi kõrval naiste jutu seedida ja Gretat imetleda. Pete sel ajal ju ka kodus ei ole.

Reedel tuleb Pete poole päeva pealt koju et lapse sünnipäeva tähistada. Kingitust üle anda ja 'torti' koos Gretaga süüa. Me arvasime et hommikul enne tööleminekut oleks Gretat (ja mind) karm ülesse äratada ja õhtul jälle liiga hilja ja pime peoga peale hakata nii et keset päeva oleks kõige ideaalsem.
Laupäeval tulevad sugulased. Kui kõik kohale tulevas siis saab meid 21 inimest olema. Mul on plaanis kõik koogid ja pirukad ise küpsetada. Kui vaid aega ja energiat oleks siis teeks ka kartulisalatit et siinsetele inglastele näidata et õige sünnipäev ei tähenda pizzasi, kartulikrõpse ja fantat. Saab näha kuidas ma selle küpsetamisegagi hakkama saan kuna ise ma ju oma meistritöid maitsta ei saa aga plaanid on suured ja ilusad. Samuti saab näha kuidas külalised sellega lepivad et Greta ise ei saa ühtegi küpsetist maitsta. Seda kahel põhjusel: 1. Me ei taha Gretat veel suhkru-magusa orjusse anda ja 2. Me kahtlustame et Gretal on muna allergia.
Ma proovin talle teha eraldi mingi puuviljadest tornikese.

Uskuge või mitte aga see ei ole veel peo lõpp. Pühapäeval tulevad 2 meie sõprade pere, kokku 11 inimest koos meiega....
...ning siis kolmapäeval veel kaks poissi (kellega ma enne töötasi) oma lapsehoidjaga Greta sünnipäeva peole. See saab siis olema selline päris laste pidu koos mõne mänguga jne.

OK, selline pidutsemine on ehk vastuvõetav siis kui on esimene sünnipäev et sellest siis suuremat lärmi teha AGA meie puhul saab see iga aasta nii olema. Mingil ajal lisanduvad siis ju veel ka koolilastega peod...aga õnneks see aeg on veel kaugel.
Õnneks, õnneks olen ma suutnud sugulastelt paluda vaid ühte kingitust kamba peale kuigi mul on kahtlus et nad ikka veel mõne väikese vidina sinna juurde suudavad kinkida. Homsetelt tädidelt saame ka kinkekaardid kas siis BabyGap-i või H&M-i omi mille kulutamisega mul raskusi ei saa olema :)
Ülejäänute puhul peame aga oma uksed lahkelt valla hoidma ja selle mänguasjade laviini viisakalt sisse laskma. Pete on mulle öelnud et me ei saa inimestelt seda kinkimis lõbu ära võtta. Ma küll pakkusin et miks nad ei võiks siis neid kingitusi heategevus poodidest osta, sealt leiab tihti täiesti normaalseid asju, aga Pete ütles et see ei pruugi just kõigi 'cup of tea' olla.

Ok, mis mul muud üle jääb kui alla anda.

3 comments:

 1. Palju Onne piigale!! Meie laste sunnipaevadel on ainult uks paev vahet, minu noorem tahistab neljapaeval aasta vanemaks saamist :)

  ReplyDelete
 2. Palju õnne!
  Mingil hetkel läheb sünnipäevadega kergemaks, kui laps ise otsustab juba üht teist... nii umbes kümne aasta pärast.

  ReplyDelete
 3. Palju onne! Toesti kiiresti on see aasta lainud :)

  Edu kulalistega ja pidutamistega :)

  ReplyDelete