Saturday, 27 February 2010

SPAGETIMAA SEIKLUSED, VOLUME 1

Nagu juba mainisin läks meil see reis omadega täiesti aia taha. Kui aus olla siis isegi võiks öelda et lausa metsa. Kuigi kui ma nüüd siin neid pilte vaatan ja tagantjärele mõtlen siis mõni asi oli ikka meeldiv ka ja kokkuvõtes vähemalt mina jäin rahule.

Kõik sai alguse sellest et õhtu enne reisi kurtis Pete et on väga väsinud.
Kui nüüd täpsem olla siis tegelikult sai asi alguse juba nädalalõpp enne reisi. Meil oli plaanis Liinale külla minna aga kui Liina meid hommikul hoiatas et Oliveril on nohu siis nii palju kui me ka ei tahtnud kohtumist ära jätta otsustasime lõpuks et parem karta kui kahetseda. Järgmine päev oli meie suguvõsas sünnipäev kuhu kõik olid kutsutud välja arvatud Pete ema ja noorem õde kes mõlemad haiged olid. Suur oli meie üllatus kui siis Pete õde haigena kohale jõudis ja päeva jooksul vaikselt köögis palaviku alandavaid tablette võttis. Meil polnud siis midagi enam teha kui loota et Greta haigeks ei jää...

...Jäi aga hoopis Pete. Kuigi lend Veneetsiasse möödus ilma viperusteta. Greta käitus samuti väga eeskujulikult kogu lennu aja. Rendiauto saime ka peaaegu et valutult kätte. Gretale laenutatud turvatool oli natuke kehvavõitu ja vajas putitamist ning autol oli kaks üsna keskmist kahjustust mida ei olnud paberites kirjas aga nende küsimuste lahendamine ei võtnud väga kaua aega.


Nii umbes 30-40 min autosõit Veneetsiast Padovasse läks ka ilma suuremate sündmusteta kui me aga kohale jõudsime oli Petel juba kerge palavik. Minu sõbrannat Morenat ei olnud veel kodus küll aga olid lapsehoidja koos Sebastiano (17 Kuud) ja Armandoga (5,5 aastat). Pete läks teise tuppa magama samal ajal kui Greta poistega tutvust tegi ning mina proovisin itaalia keelse lapsehoidjaga käte abil juttu ajada.Kuna Morena korter on üsna suur ja avar siis Gretale meeldis seal oma kõndimis oskust praktiseerida. Vahepeal sõitis isegi tõukerattaga ringi.
Kuigi piltidelt võib näha et Pete seisab täitsa kahel jalal püsti siis tegelikult oli tal kurk JUBE valus ja muidu ka paha olemine. Elas vaid valuvaigistite abil.

Esialgne plaan oli et veedame esimese öö Padovas (mis kui ma ei eksi on Euroopa vanim ülikooli linn) ja siis sõidame kõik paariks päevaks Morena ja Umberto nädalalõpukoju mägedesse suusatama. Hommik algas aga sellega et Petel ikka veel kurk väga valus nii et otsustasime veel üheks päevaks Padovasse jääda. Tegelikult ma ei jõudnus ära oodata et saada Padova vanalinna jalutama minna ja poodidesse kolama, nii et mulle see plaani muutus täitsa sobis. Ma olen Padovas mitu korda käinud ja see koht on mulle üsna kodune. Peale selle elab Morena vanalinnas mis on keskusest väikse jalutuskäigu kaugusel. Mõõõõnus.
Lõunasöök (loomulikult pasta)
Vahepeal mängiti natuke klaverit.
Ema ja poeg.
Vaade aknast
ja jälle natuke klaveri mängu

ning kitarri helinat
Ning jalutuskäik linnasSellega me esimene päev jõudisgi peaaegu lõpule ja kõik oli enam vähem OK kuni koju tulles saapaid jalast tõmmates tõmbas Pete ühe saapal talla küljest ära. Siis täiesti ripakile. Tore lugu. Me olime just ruumi kokkuhoiu mõttes endile vaid paari lund vastupidavaid jalanõusid kaasa võtnud nii et nüüd ei olnud Petel peale sokkide midagi jalga panna.
Loomulikult ei lasknud me endid sellise pisiasjaga (haiguse kõrval) heidutada ning olime optimistlikud et see väike probleem ei saa meie puhkust untsu ajama ja küll kingsepp selle järgmisel hommikul ära parandab.

Kui me vaid oleksime teadnud et see oli vaid algus kõigile hullule...aga sellest mu järgnevas sissekandes.
PS. Mainin juba ära et kuigi Pete on väga väga harva haige ja ma ei pea tihti tema oigamist või virisemist kuulama SIIS selleks ajaks hakkas mul juba vaikselt pinda käima kui ta oma valusa kurgu üle pidevalt oigas...teate ju küll seda meeste ja haiguse asja...!

4 comments:

 1. Põnev lugeda kuigi kahju, et Pete haige oli :S ...
  Head paranemist sinnapoole!
  ... ja jään järge ootama.
  (Meil siin midagi põnevat ei ole, vaid lumetöid iga päev)

  ReplyDelete
 2. Ilusad linnavaated.
  Suur tänu et muud maailma ka meieni tood :)
  Mehed on üldiselt hellad jah ja kui veel haigeks jäävad ...
  Jään ka järgmisi sissekandeid huviga ootama

  ReplyDelete
 3. See oli vist seepäev kui veel ilus ilm oli :) Padova on ilus linn, mõnusa liikuva tempo ja ajatu iludusega

  ReplyDelete
 4. kalli! meeste haigused on jah jubedad. nad vaesekesed kannatavad nii väga... valusa kurgu vastu aitab sooja soolveega kuristamine - vähemalt suurema valu peaks ära võtma, kui just väga kõva angiin ei ole. loodan, et olete peagi terved!

  ReplyDelete