Thursday, 28 January 2010

VERY FIRST SIGN POST

Siit ta tuleb TÄHELEPANU
VALMIS OLLA
NÄKS
Greta demosteerib (dekusteerib) oma elu esimest diplomit.Sai ta selle beebiviite klassist kus ta näitas kõigile kuidas ta 'kiss' (musu) märki oskab teha. Selle aja peale kui õpetaja diplomi oli välja trükkinud ja endaga järgmisse tundi kaasa toonud oli Greta ära õppinud ka 'Piima' märgi. Õpetaja lubas järgmine esmaspäev uue diplomi talle anda kus ka piim on ära märgitud...seda teades ei pannud ma pahaks kui foto nimel Greta diplomit agressiivselt kortsutada püüdis ja selle ääri näksis.

Kodus kasutame praegu vahelduva eduga 'Kodu', 'Magama', 'Aitäh', 'Pall', 'Linnuke', 'Koer', 'Sööma' märke. Pete viipleb ka Gretaga kuigi mitte nii tihti kui mina kuna ta on suurema osa päevast tööl. Tegelikult aga unustan ma tihti märke kasutada kui temaga tegelen aga eks ma proovi enda suhtes rangem olla.
Beebiviipe klassis ei õpetata küll just eriti palju märke kuna, nagu ma aru saanud olen, proovivad-tahavad nad et inimesed nende õppematerjale (DVD, juhendit) ostaksid. Küpsis ja tort on aga küll need märgid mida agaralt propageeritakse...ja just need märgid mida meie majas ei õpetata. Küpsist hakkab Greta saama siis kui ise küsida oskab, praegu ei ole tal vaja ei küpsist ega selle märki. Las närib parem pappi ja teritab oma hambaid selle vastu...võib olla peaks talle hoopis papi märgi selgeks õpetama!

4 comments:

 1. Vöga tublid olete. Kui aus olla, siis ma ei teadnud enne et on olemas selline asi nagu beebiviide.

  ReplyDelete
 2. Tubli tudruk! :)

  Oliver viipleb ainult oma itsy-bitsy spider'it, aga imekombel on tal sonavaras vaga paljud sonad juba olemas (teie nimekiri kaasa arvatud). Oskar utles kuni 2 aastaseks saamiseni ainult mohh-mohh ja uhh-uhh, nii et mulle on Oliveri verbaalsus taielik ime :)

  ReplyDelete
 3. Kersti, beebiviide vist ei olegi Eestis vaga tuntud ja meil ka vist alles viimase kymne aasta jooksul kui sedagi. Uuriks tapsemalt internetist aga lihtsalt pole aega.
  Liina, Wow, Oliver on siis kyll vaga tubli. Aga eks Oskarist tulebgi yks leiutaja (selleks ei ole palju sonu vaja) ja ju Oliverist tulb siis lawyer nagu ta isagi :)

  ReplyDelete
 4. Tublid!

  Ma siis lisan omalt poolt lingi:
  http://groups.yahoo.com/group/beebiviibe/
  Eestis olles yritasin natuke infot levitada ja sellelt lingilt leiab ka meie Pere&Kodu artikli.

  Seal vasakult menyyst leiab palju inglisekeelseid linke. Kel huvi v6ite ise guugeldada "baby signing"

  Ma ka oma lastele osasid m2rke ei 6petanud, aga poiss vist leiutas "j22tise" ise.

  ReplyDelete