Monday, 18 January 2010

"THE KING IS DEAD. LONG LIVE THE KING"

Ma ei tea palju siin ilmas on veel inimesi kellel on mobiil mis pea 10 aastat vana. Mina olen üks nendest.
On teine olnud just sellise õige kuju, raskuse ja funktsioonidega. See tähendab siis et just selline parajalt pisike, aga samas mitte nii pisike ja õhuke et käe vahelt ära libiseks või pükitaskust välja kukkuks. Kaal ka just sobilik, ei tiri taskuid alla ja samas on tunda et teine ikka veel olemas on. Klahvid pehmekesed ja mugavad vajutada kui küüned peaks naiselikult pikemad olema.
Kui funksioonidest rääkida siis ainuke funksioon mida mina mobiili juures kasutan on sellega rääkimine ja paaril korral tekstimine. Ausalt öeldes on teine mul lihtsalt hädaolukordadeks, siis kui olen poes ja ei tea kellegi suurust, pikkust, kodust külmkapi sisu või abikaasa asukohta. Ei mingit mängimist, muusika kuulamist või pildistamist (mul päris kaameraid niigi juba üksjagu kodus).
Paaril korral ehk on olnud piinlik seda avalikus kohas kasutada kui kõigil teistel kõrval a la £200+ mobiilid käes aga enamjaolt on mul täitsa suva olnud kuna minu jaoks ei ole kalli mobiili omamine lihtsalt omamise pärast mingi näitaja olnud.
Hea asi sellise vana mobiili omamise juures on ka see et võin kindel olla et keegi ei vaevu seda taskust näppama või muud mooodi pihta panema. Ja kui juhtubgi et ise selle kogematta näiteks bussi põrandale kukutan siis bussi lõpp peatusest võin selle sealt samast rahumeeli üles korjata (omal nahal kogetud).
Sellele vaatamatta õnnestus mul korra Pete poolt end pehmeks rääkida ja uus moekas mobiil hankida. Oli teine nii moekas et peale nädalast kasutamist õnnestus kellegil see mu tagumisest püksitaskust kätte saada. Ok Võib olla libistasin ise ta seal taskust välja kuna oli teine võrreldes vanaga nii moekas ja sale et ega ma ta asukohast enamus ajast suurt midagi tundnudgi. Kui me seda siis proovisime uue omaniku käest igasugu 'meelitustega' tagasi saada oli tulemus see et olin jälle oma vana armsa mobla omanik.

Sügisel hakkas telefon korraks juksima (seda esimest korda kogu ta elu jooksul) ja ma hakkasin silma heitma uutele mudelitele, arvates et vana nõuab pensionile minekut. Olin peaaegu uut soetamas kui tuli välja et peale aku välja võtmist ja uuesti tagasi panemist oli vana mobiil kui uuesti sündinud.
Sinna see asi jäigi KUNI tuli jõuluvana ja tõi mulle uue mobiili.
Olen nüüd peaaegu et õppinud reageerima oma uuele helinale ja isegi paar proovi pilti teinud mobiili kaameraga. Muusikat kuulanud ja paar teksti saatnud. Internetiga ei ole sõprust teinud ja mängudest ja muust vidinast ei ole isegi mitte teadlik.
Õnneks vähemalt et Jõuluabikaasavana suutis oma kiusatust tagasi hoida ja mulle mitte kõik võimalikke funksioonidega 'masinat' kinkida. Disaini koha pealt oli tal ka üllatavalt hea maitse nii et mis siis muud kui -
Mobiil on surnud...Elagu Mobiil!!!

9 comments:

 1. Ei taha kùll kekutada, aga minu mobiil on samasugune nagu sinu (surnud) mobiil :) Videode ja piltide jaoks on mul kaamerad olemas ning muusika kuulamise jaoks ka vajalikud seadmed.

  ReplyDelete
 2. Sorry et 'klubist' lahkusin. Mobiil on kyll alles ja kui Itaaliasse tuleme siis ka seal kasutusel nii et tegelikult vist ei olegi ta nii surnud kui mõtlema hakata :)

  ReplyDelete
 3. Kus siis pilt uuest mobiilist on? Mina ostsin UKsse tulles uue ainult selle parast, et Austraalia oma siin ei toota. Sunnipaevaks saan aga endale iphone'i :) esimest korda olen telefonitehnoloogiast vaimustuses :)

  ReplyDelete
 4. Iphonist ei ole vaja midagi isegi mitte mainida kuna meil on siin kodus yks iphonei omanik ja see ei ole Greta. Iga paev naitab ta mulle midagi mida see ime asjake teha oskab. Aga Apple on Apple ja ega neilt midagi viletsat oodata ei saaksgi. Me voiksimegi end Apple Familyks ymber nimetada kuna majas nii Apple arvutid, Apple TV kui ka Apple Iphone ja I pod-id :-)
  Loodetavasti ei jata sa oma blogi unarusse kord kui I phone on sind vallutanud...mul ikka mingit lugemist vaja igapaeva ellu :)

  ReplyDelete
 5. Loomulikult olen see ikka mina Pete arvuti taga.

  ReplyDelete
 6. Mina ka veel vanade klubis, aga vist viimaseid p2evi, sest ei 6nnestu mul enam sellega eriti helistada, ega k6nesid vastu v6tta. Uus v6iks ka ikka lihtne aparaat olla.

  ReplyDelete
 7. Minul pole mobiil kuigi vana aga näeb päris ära "kasutatud" välja. Ekraanil on pragu, pilt "hangub" vahest ära ja nupud on kulunud. Aga toimib veel küll. Kasutan ka vaid helistamise ja harva ka SMS-imise funktsiooni.

  ReplyDelete
 8. Teil need nn. öunakesed. Täna Eesti Etv hommikuprogrammis arvutispetsialist Kender rääkis, et nûûd saavad öunakeste-arvutite valdajad kasutada arvutikeelena ka eesti keelt. Pean vabandama, et täpset teksti ei kuulnud, kuna körvavalu töttu oli rohi körvas.
  Seda saab uuesti vaadata:googlisse etv.ee/arhiiv
  ja seal paremal on tavaliselt eelmise päeva saated. See oli Hommikuprogramm.
  Vasakul on ka valik igasuguseid saateid. Alt teises on valida tähestiku järgi: Osoon, Söida maale. Need kaks on mu lemmikud!
  Palun räägi täpsemalt, millised eelised on Apple arvutil?

  ReplyDelete
 9. IN, ma panen endale markme et su kysimusele eraldi sissekandega vastata. Mina tean miks mulle Apple rohkem meeldib aga kysin infot ka Pete kaest kuna tema ju ikkagi arvuti ala spetsialist ja teab asjast rohkem.

  ReplyDelete