Tuesday, 5 January 2010

KUI LUMI TULEKS MAHA JA VALGEKS LÄHEKS MAA...

...siis Greta peaaegu et õue ei saa!
Tegelikult meie kandis maa veel lumest valge ei ole ja poes on soola täitsa saadaval aga üle Inglismaa on paljudest kohtades suur lumeuputus. Selle eest on meil aga igal hommikul maa härmatises ja eile hommikul isegi -7 kraadi kui Pete tööle läks. Kuuldavasti ei ole nii külma talve veel siin maal olnud viimased 100 aasta jooksul. Mina ei mäleta samuti oma siin elatud aastate jooksul nii pikalt sellist külma ilma. Homseks lubatakse ka meile lund aga eks saab näha. Nad on seda lund juba paar korda lubanud aga mida ei ole on lumi ise.
Minule see külm meeldib. Hea harjutus enne Veebruari kui Itaaliasse lumemägedesse läheme. Ma olen siin juba pikalt muretsenud Greta talvevarustuse üle selleks reisiks. Kuna ta kogu aeg kasvab siis ei saanud me talle enne jõule veebruari kuuks talve riideid osta. Tegelikult ostsime ühe kombeka talle Polarn O Pyret poest juba Novembris aga kuna nende numbrid on väga suured vaatamata eale siis Greta ei ole ega kasvaks oma 6-9 kuusele lapsele mõeldud kombekasse kohe kindlasti mitte. Lõpuks viisime poodi tagasi ja vahetasime pori-tuule-lume pükste vastu. Siis hakkasime jopet jahtima. Loomulikult on poodides juba kevad kolleksioonid ja isegi nüüd on juba raske midagi õiget leida, veebruaris talveriideid leida oleks võimatu. Proovisin internetist tellida aga seal olid juba kõik talveriided otsas või siis suured numbrid järgi. Ok, kuskilt suusapoest võib olla küll saaks aastaringselt aga ega me nüüd siis vaid ühe reisi pärast hakka Greta riietusele 100 naelu kulutama.
Õnneks jäi meile üks õige suurus Gap-is ette ja kuigi see võib olla on poiste jope siis vähemalt Gretale sobis hästi ja oli veel alla hinnatud ka. Tüdrukute omad olid kõik nii ebamugava lõikega ja ka allahinnatult minu arvates liiga kallid ja kui aus olla siis kuna on suured allahindlused siis enamus kaupa oli juba läinud. Nüüd vähemalt on Gretal jope olemas mida ta tänu külmale ilmale saab ka praegu kasutada.
Järgmiseks suureks mureks olid saapad. Nii palju kui ma poodides olin käinud ei ole ma näinud nii väiksele KÕNDIVALE lapsele korralikke soojasid saapaid. Vankris istuva lapse saapaid on suures valikus aga lumes sumpava lapse omi ei ole. Salamisi lootsin et ehk mu sõbrannal, kelle juurde Itaaliasse läheme, on laenata tema väikese poja saapaid.
Kui ma aga kuulsin et homseks lubatakse lund siis ma kohe pidin jälle end sundima poodi minema. Kuidas ma muidu saan homme Greta ja ta lahtiste kingadega lumes mängida.
Mulle tundus et ainuke koht kus väiksematgi lootust on beebi saapaid leida on TK Maxx (pood kus müüakse kalleid firmamärgi tooteid odava hinnaga). Tegelikult ei meeldi mulle seal poes kunagi nende riidehunnikute sees midagi otsidas või leidmas käia (esiteks kuna seal on ka palju igasugu jubedat disaineri riideid ja teiseks kuna me ei ole diraineri riiete inimesed) küll aga nende kodutarvete ja köögi osas. Suuri lootusi mul ei olnud ja lastejalanõude riiuli pealt ei leidnud ma midagi AGA imekombel oli keegi täiskasvanute riiulile poetanud ühe paari tüdrukute talve LUMEsaapaid ja veel õige numbr ka (üks number suuremad kui praegused) ning topelt allahinnatud (originaal hind 55, poe hind 20 ja allahinnatud hind 14.99). Eks nad ole ka selle raha eest paariks korraks kallid aga parem ikkagi kui mittemidagi. Nüüd pean vaid jälgima et Greta jalg 1 kuuga palju ei kasvaks.
Pärast leidsin veel mänguasjade riiuli pealt sellised All Star-id mida ma lihtsalt ei raatsinud poodi jätta ja mis kõigi reeglite paraselt peaks Gretale suveks just parajad olema (ja kui ei ole siis lähevad ebay-sse ning saan oma raha tagasi).

Lõpp hea kõik hea. Kui nüüd veel ainult homme lund ka tuleks.

2 comments:

 1. Minu arvates väikestel lastel üldse vahet pole, et kas on poiste või tüdrukute riided- peaasi, et soe ja mugav lapsele oleks!

  Sa küsisid juba minu blogis kui me Eestis olime -22C , et mida Emeline kannab. Ma kergelt häbenesin sellele küsimusele vastata, sest.. tal polegi tegelikult ÕIGEID TALVE riideid. Okei, alla -15C ei soovitata üldse väikese lapsega väljas olla üle poole tunni ning sinnakanti ma temaga õues olingi.
  Aga ennem Eestisse minekut tegid siinsed Emeline vanavanemad talle jõulukingituse- roosa talvekombeka, mida näed ka piltidelt. Noh, kõigepealt kinkisid nad ühe teise, palju ilusama, aga see oli talle täpselt paras ning oleks 1 kuuga väikseks jäänud. Siis vahetasid nad uue vastu (vähem ilusam) ning seegi teab mis suurem pole.... Aga mu point oli see, et siinne talvekombekas on minu arvates Eesti sügis/kevade kombekas!!! Nii õhuke.
  Niisiis ma riietasingi Emeline nagu kubujussi (peaaegu), sest ega ta end väljas peaaegu üldse ei liigutanudki. Üks kampsun teise kampsuni peal ja veel üks kamps selle peal... ja päris pakasega oli tal 2 paari mütsi peas... Aga õnneks külma ta kordagi ei saanud, nii et võin oma (rumalate) tegude üle uhke olla. :)

  Nüüd ma mõtlengi, et kui me lume sisse jalutama läheme, et mis ma talle selga panen.... Mõtlesin juba et kõige parem oleks ta vist panna lambanaha kotti :D Hää soe.

  Emeline siiamaani ei liiguta end eriti õues ning maha ma polegi vist teda siiani pannud...seega jalanõude probleemi meil pole :) Präägu on aga lambanaha sussid tal jalas kui õue läheme.

  Ma siin muudkui hoolega koon villaseid asju talle, et tal soojem oleks :)

  Aga loodan, et teil tuleb homme lumi maha. Mina siin veel lund näind pole...

  ReplyDelete
 2. Minu meelest ei pea sa yldse habenema, teed ju koike taiesti vastutustundliku emana ja vaike Mimi on igati tubli ja armas laps. Piltide pealt nagi Eestis olles vaga hasti riides ja onnelik. Greta on meil kodus juba kampsun kampsuni peal ja magab riietega nagu oleks oosel oues. Gretal on ka need lambanahast sussikesed, mulle vaga meeldivad, ja ma olen neid ka vankris paar korda kasutanud. Meie preili aga tahab kondida ja nendega tanavale ei saa minna.
  Oled vaga tubli et kood ise asju talle. Ma otsin siin poodides kogu aeg sellist tavvalist villasemat voi siis soojemat ylepea kaivat kampsunit Gretale. Poistele on selliseid nii palju aga tydrukutele mitte midagi - koik eest noopidega. Kahjuks on need poiste omad VAGA poiste valimusega nii et kohe kuidagi ei sobi.

  ReplyDelete