Friday, 4 December 2009

TÄNA OLI TÄHTIS PÄEV

Esiteks sellepärast et ostsime Gretale elu esimesed korralikud kingad, või siis õigemini esimesed esimese astme kingad...ja seda päev enne 9 kuuseks saamist.
Gretale meeldis kui Jonh Lewis-s kingatädi ta jalgu mõõtis. Ma olin kindel et hakkab vinguma kuna olime just arsti juures 8 kuusel ülevaatusel mõõtmas/kaalumas käinud ja seal talle mõõtmine eriti ei meeldinud.
Tegelikult ei läinud ma talle täna linna kingi ostma vaid hoopis jõulukinke järjekordselt jahtima. John Lewis-es (üks siine suur kaubamaja) jäid mulle silma ühed kingad mis olid poole hinnaga ja nii ma siis seal neid näperdama hakkasin. Mõtlesin et kui ma siin kord juba olen siis lasen ka Greta jalad korralikult ära mõõta ja kinga soovitusi saada. Mõõtmis käigus tuligi välja et Greta jalad on pealt üsna laiad (eriti üks) mis selletab ka selle et kui ta beebikas oli siis ei saanud me talle ühtegi beebi kingagi korralikult jalga. Need roosad ketsikesed olid ainukesed mis sobisid.
Nende poole odavamate kingade seas oli küll Greta numbrit kingi aga mitte neid laiema lõikega. Greta aga hoidis kingadest kinni, endal nagu naerus, ja ei lasknud nendest enam lahti. Lasin siis kingatädil ka õige hinnaga kingad välja tuua et jalga proovida. Õnneks olid need lillakad ja mitte roosad nagu need odavamad ja õnneks ei olnud palju värvivalikut kuna muidu ma ei oleks küll valida osanud. Lõike järgi sobivad Greta jalale vaid seda tüüpi kingad.
Noh ja nii see juhtusgi et tulime koju uute kingadega. Sünnipäeva kink 9 kuuseks saamise puhul. Gretale väga meeldivad kui nüüd veel ka ise käia oskaks.
Korralikult pilti teha oli raske kuna plika pani kogu aeg plehku.
Teine tähtis sündmus oli see et Greta kutsus Pete esimest korda ISSH-iks. Ta juba pikemat aega ütleb issh tissh iss (raske neid täheühendeid siia kirja panna nii nagu ta neid ütleb aga midagi sellist).
Eile õhtul kui Pete tuli töölt koju ja Greta teda nagu tavaliset akna peal ootas siis ütles ta ISSh ühe korra kohe kui ta Pete-i nägi autost välja tulemas. Siis ma mõtlesin et appikene see on esimene kord kui ta kedagi või midagi nii otseselt sõnaga kutsub...aga siis arvasin et see oli vaid juhus.
Täna hommikul kui Pete tööle läks õnnestus tal nii mind kui ka Gretat oma sosinaga ülesse ajada (magasime teises toas). Kui ta siis meile head aega ütles ja trepist alla läks hakkas Greta nutma ja ütles Issh uuesti. Seekord see ei olnud enam kohe kindlasti mitte juhus.
Nii et esimene korralik sõna 2 päeva enne 9 kuuseks saamist. (ok, emme on ta juba ammu nutu sees öelnud aga mitte kunagi nii ilusti otse 'näkku').

1 comment:

  1. Tots ;)
    Nii vahva, palju ònne Gretale ja isssshile :D

    ReplyDelete