Thursday, 31 December 2009

JÕLUÕHTU

Päev enne Jõule aitas Greta mul viimased kingid pakkida ja issil jõulukalendri seest sokolaadi palli kätte saada. Sel aastal oligi Greta töö Pete sokolaadikalendri luugikesi lahti teha, sokolaad välja võtta ja Pete kätte anda. Kui kuu alguses vajas ta palju abi et selle ülesandega hakkama saada siis kuu lõpuks oli tal asi täitsa käpas. Saab näha kas järgmisel aastal ka veel nii moodi sokolaadikalendrit nautida saaks ilma et üks talle eraldi söömiseks osta.
Novembris sündis meie suguvõssa uus beebi. Nimelt sai Pete vanema õe tütar emaks. See oli algul kogu suguvõsale suur shok kuna tütar alles 19 aastane aga eks tegijal juhtu ja nii siis saigi Pete vanaemast sel aastal vanavanaema. Noor pere elab kaugel põhjas, peaaegu et Sotimaal, ja seepärast pääsesid nad ennast suguvõsale näitama ainult Jõuluõhtul (siis päeval) traditsioonilise Boxing Day asemel kui kogu suguvõsa kokku tuleb. Sellega seoses tuligi suurem osa suguvõsast sel päeval kokku 'väikest Jeesust' imetlema. Meie saime aru et imetlemisega saab alustada juba hommikul vara ja olime kohal peale kümmet Pete ema juures aga keda ei olnud oli beebi. Olime natuke kurjad kuna kõik ju teadsid et 24 dets on meile tähtis päev ja et need on meie peres päris jõulud ning et me ei taha kogu oma päeva nende pärast ära raisata. Õnneks jõudsid nad lõpuks kohale. All oleval pildil üks teine meie väike sugulane Ben.
Meie Gretaga suurest igavusest raamatut lugemas.
Ootame...
ja ootame...
ja ikka veel ootame...

Lõpuks jõudis pere kohale. Pildil noor ema.Ja päevakangelane ise, Dainton 4 nädalalt vana.
Beebi katsutud tormasime ruttu koju kingitusi avama. Sel aastal otsustasime kingid päevavalgel enne õhtusööki avada. Tavaliselt oleme õhtul peale sööki seda teinud aga Greta oleks siis omadega täitsa läbi olnud ja ei oleks suutnud oma kingitusi nautida.
Kuigi all oleval pildil on Gretal kingipael suus siis võime julgelt tunnistada et Greta nautis kõike oma kingitusi rohkem kui kingipabereid või papp karpe.
Suured tänud Karinile kingituste eest!!!


Meie Gretale ise palju kingitusi ei teinud kuna me teatsime et nagu nii saab ta meie sõpradelt ja tuttavatelt terve portsu. Kinkisime talle hoopis midagi praktilist nagu näiteks pissipoti (mida ta on juba edukalt kaks korda kasutanud).
Vanaemalt sai ta endale ilusa pidzaama ja palju eestikeelseid lastelaulu CDsid ning raamatu ja Tweenide DVD. Mina sain terve hunniku Minu sarja raamatuid mille lugemisega alustan kohe kui Greta kõrvalt saan aega. Pete sai ka suure koti komme ja hommikumantli ning Justin Petrone MY Estonia raamatu ja veel nipet napet.
Pete kinkis Gretale sellise klaveri mille ma ebayst ostsin. ma teatsin et see Gretale meeldib kuna mängugrupis ta alati tahab mängida sellega. Ta oli nii rõõmus kui paki avas ja seda klaverit nägi.


vVeel kinkisime Gretale Maka Paka. See on Greta lemmik tegelane The Night Garden lastesaatest. Ma enne veel poe testisin et kas talle meeldib see tavaline Maka Paka või häälitsev ja laulev Igglepiggle ja iga kord valis Greta just selle pehme Maka Paka. Kui ta paki lahti tegi ja Maka pakat nägi siis hakkas ta seda kohe musitama ja kallistama. Kõik see toimus nii ruttu et ma ei suutnud korralikku piltigi teha. Kõik tulid udused. Siit siiski 2 mis enam vähem välja tulid.

Minu käest sai Pete sellise rohelise kolli, kellega ta nüüd Gretale teatrit teeb.
Suured tänud veel ka kingituste eest isale (vanaisale) ja Ivile. Kahjuks jälle ei jõudnud pilti teha kuna kingi hunnik oli nii suur ja vajad avamist aga Gretale väga meeldib eesti keelne Teletupsude DVD.
Ühtekokku olid meil väga toredad jõulud. Seda enam et meiega oli jälle ka vanaema. Gretale tore et keegi oli kes temaga mängida ja mööda maja ringi viitsis joosta ja meile kui lapsehoidja oli.
Jõuluõhtul sõime parti.

Homme kirjutan jõulupäevast

No comments:

Post a comment