Friday, 11 December 2009

EESTLANE MIS EESTLANE

Nüüd siis on selge et Greta on ikka üks korralik eestlane. Tatraputru ARMASTAB kus juures meie issi ei ole nõus seda isegi mitte mitte millegi nimel maitsma. Eile sõi Pete rukileiba ja kui Greta seda nägi läksid tal silmad suureks ja hakkas kohe oma osa nõudma. Maitsnud ta seda enne ei ole ja mainin ära et kohalikku leiba siin ei tunnista ta üldse. Ma olen talle seda lausa vägisi sisse toppinud et teist leiva ja vee peale rutem saada aga ei. Rukileiva sõi aga käest laskmata kohe ära.

Järgnevaks võtame siis ette hapukapsad ja verivorsti mis vanaemaga jõulude ajaks siia jõuavad.
(tegelikult nii noorele vist ei tohi neid veel anda?)

5 comments:

 1. tartrapuder :D vahva! ma pole veel pakkunud emelinele, l]petan nende lahtiste pakkidega ära ja siis uue kallale. aga ka minu kaasa ei ole nõus tatart suu sisse ka panema :O
  Rukkileib ja piparkoogid on meil siin tõeline "hitt", nüüd on seda leivakoorikut hammastega hea näksida :)

  hapukapsa ja verivorsti kohta ei oska veel öelda, küsin siin targemate käest, äkki nad teavad midagi...

  :)

  ReplyDelete
 2. Mina tegin kunagi oma pojale tatraga tummi, sest ei olnud kûllaldaselt rinnapiima. Kiidetakse, et seal olevat köik head vitamiinid sees.
  Jaksu kasvamiseks ja röömsat jöulude tulekut!

  ReplyDelete
 3. |IN, seda ma pyyan oma mehele ka oelda et tatrapuder nii kasulik ja maitsev aga tema ytleb vaid ei tanan. kui kysin et miks mitte siis vastab et talle ei maitse...aga ise ei ole seda isegi mitte proovinud :)

  ReplyDelete
 4. Minu mees sööb hea meelega. Ämm ja äi sõid ka ja tundsid retsepti vastugi huvi.

  ReplyDelete
 5. Ilmselt on selle tatrapudruga ka nii, et kui tahetakse midagi uut proovida. Kergem on harjutada kui pakkuda juurde tuttavaid lisandeid, nagu praetud beekonilöike (english breakfast). Teed endale ja varsti näed, et nagu sinu oma ära söödud. Tegin endale tuunikala öliga vöileiva ja mu pojapoeg Indrek (7a.)oli äkki selle ära söönud. Ema ûtles, ehh, ta ju seda ei söö!
  Mina teen hommikuti , kui Indrek minu juures, mûslist(Goody fruit and nut) keedan putru ja lisaks muna, mida Indrek meelsasti sööb. Minia teeb lastele ainult mannaputru, sest tema ema on teinud nii. Ma ei saa sinna midagi teha. Harjumusel on suur jöud!
  Meil on täna löunaks tatrapuder, sest sommist mees juba kûsis, kas juba saaks. Aga noh, meil juba 15 a seljataga.
  Muide, munas on ka palju kasulikku, sest millest siis see tibu tuli.
  Kaunist jöulude ootamist!

  ReplyDelete