Monday, 2 November 2009

OMAS TOAS


Greta magas eile öösel esimest korda üksi omas toas. Üksi siis selles mõttes et meie ei maganud samal ajal seal kuigi tissitamas käisin ma endiselt kohe MITU korda öösel. Me teadsime et selle ümber kolimisega suuri probleeme ei saa olema kuna me oleme korduvalt seal kõik koos ka enne maganud nii et talle see tuba võõas ei ole. Arvan et talle isegi meeldib seal rohkem kuna seal on palju uut ja huvitavat mida uudistada. Minu ainuke mure on see et ma ei tea kui palju või vähe riideid ma talle ööseks selga peaksin panema. Meil nimelt igas toas eri temperatuur mis oleneb sellest kas on puupõrand või vaibaga ja kes teab veel millest. Vanasti ei olnud meil kunagi öösiti kütet see, mõnikord harva kui talvel tõesti külm oli. Praegu aga Greta pärast jätame +18 kraadi ööseks sisse. Tema aga magab üsna põranda vastas kus jahedam ja puupõrandaga toas nii et raske teada kui külm tal öösel on. Kahtlustan et need eile öised tihedad ärkamised olid ehk külmaga seotud. Noh, saab näha kuidas tänase magamiskombe ja ärkamistega läheb.

8 comments:

 1. Aga kui laps lambanahal magaks (lina naha peal), siis oleks tal ju soojem?
  Vist kevadeni tudub Mimi meie toas, just selle soojuse tòttu. Me korter on vana ning soojus nagu haihtub àra ning tervet korterit me soojaks ei jòuagi kùtta. 17°C on meile piisav, kàime isegi tsàrgi vàel :D Meil ju kivipòrandad!! (panen kùll vaipu maha, aga ei piisa...)

  ReplyDelete
 2. tegelikult Greta magabgi juba lambanahal(ilma linata selle peal). Kas sul on nahal lina peal?

  ReplyDelete
 3. :D EI :D
  klopin seda nahka iga hommiku :)

  Lihtsalt, ma màletan, et sa kunagi kirjutasid, et sa ei saaks kunagi lambanahka lapsele voodi panna, et kui see sotsiaaltòòtaja tuleb siis.... sellepàrast kirjutasingi, et pane lina peale :P

  Mul tuli juba selline evil idee ennem uinumist, et kui peaksin kuhugi telkima minema keset talve (absurdne tegelikult) siis muretseksin teise lambanaha kaa ja òmbleks nad kokku magamiskotiks :D lapsele siis :D

  Ise juba mòtlesin, et ostaks endalegi lambanaha - nii hàà soe magada!!! ma vòin lambanahka ja hanesulgedest tekki taevani kiita :D

  ReplyDelete
 4. Samad sonad siin. Muideks meil ongi kaks lambanahka. Ma kasutan teist Greta manguasjade kasti juures kus ta tihti istub et pepul soe oleks. Tihedamini juhtub aga et mina seal peal laman ja ajakirja loen kuna Greta 'jookseb' meil nyyd ju koguaeg mooda tuba ringi.
  Noh meil ju magedesse minek ees, kes teab voib olla omblengi meie kaks vaipa magamiskotiks- saate siis laenata.

  PS jah need lastearsti oed vist tuleks ja votaks lambanahal karvast kinni aga ma ei ytle neile et meil kodus lambad on :)

  ReplyDelete
 5. Mis lambanahk ja sotsiaaltootaja??? Kas lambanahk on ohtlik?

  16-18C peaks ju magamiseks ideaaltemperatuur olema. Oliveri toas pole oosel kindlasti soojem kui 16C, ta on aga magamiskotis ja panen enne kui ise magama lahen talle teki ka peale aga kes teab kaua see tal peal pusib. Siiani on tal alati kaed soojad kui ta 4st arkab.

  ReplyDelete
 6. Liina, loomulikult ei ole lambanahk ohtlik aga kas sa siis ei tea KUI ETTEVAATLIKUD siinsed medoed ja lastega tegelevad meditsiini tootajad on. Kui Greta vaiksem oli ja ma veel beebi kliinikus teda kaalumas kaisin siis suutsid nad mulle alati korrutada et voodi KOIGEST tyhjaks teha. EI seda voodi aarist, ei tekki-patja, ei mingeid manguasju jne. Kodus kaiv ammaemand kontrollis ka voodi yle ja uuris koguaeg kus Greta magab. Kui kuulis et moni kord minuga siis tuli pikk loeng. Kui ma neile oleks lambanahast midagi maininud siis oleks nad ka selle kindlasti halvaks laitnud...selleparast ma seda siin naljaga ytlengi.

  Mulle tundub ka et tegelikult kytame meie oma maja palju soojemaks kui enamus inimesi aga ikka tundub et oosel on Gretal kylm...isegi ta jalasaared tekikoti sees on nii jahedad, tihti isegi varbad.

  By the way sul on ilus profile pilt. Minu oma vajab ka uuendust aga pole olnud aega muuta.

  ReplyDelete
 7. pane lapsele villased sokid jalga ;)

  ReplyDelete
 8. ha ha ha, ma olin juba isegi mytsi talle pahe panemas :-)
  Raine- teie kiviporandatega vorreldes on meil kindlasti nagu leiges saunas - eriti veel kui pysti tousta ja peadpidi lae lahedal olevas soojus pilves seista.

  ReplyDelete