Wednesday, 4 November 2009

OLEN TÄNULIK...

...et Pete tuleb iga päev töölt koju juba peale 5 ja et ma ei ole sunnitud tööle tagasi minema. Nii paljud lapsed Greta ujumisklassist ei saa jätkata kuna emad peavad tagasi tööle minema. Nii paljud isa lähevad hommikul tööle kui lapsed veel magavad ja jõuavad töölt koju kui lapsed juba magavad nähes neid vaid nädalalõppudel. Kurb.

7 comments:

 1. Tegelikult "ei pea" keegi. alati on valik olemas :)

  aga noh, ka mina olen ònnelik :) Oleksin pidanud tòòle minema kui Emeline oli 3 kuune!!!

  ReplyDelete
 2. Tegelikult ei pea jah aga enamus laheb just selleparast et emapalk saab otsa ja yhest palgast ei aita. Tanapaeval maksab iga liigutus (vahemalt meil siin) ja kui ei liiguta siis maksad ikka igasuguste maksude naol. Enne siis juba toole kui igapaev kopikaid lugeda ja selle parast stressis elada.
  Aga paeva lopuks igayks teeb nii nagu neile sobib. Olen tanulik et mul on valik kas toole minna voi mitte ja et ma ei pea syymepiinades oma last juba lasthoidu viima.

  ReplyDelete
 3. Aga Raine, kuidas sa oleksid pidanud tagasi toole minema nii vara. Kas see Itaalias tavaline asi voi vaid sinu tookohas nii?

  ReplyDelete
 4. siin ongi 3 kuud ema"puhkus". Kui tahad, siis vòid venitada 6 kuuni, aga siis saad juba vàhem hùvitisi, kuid tòòkoht hoitakse alles. Kui ma hàsti màletan, siis tòòkoht hoitakse alles kuni 1,5 aastani kuid lòpus oled kodus ilma palgata.

  vàhemaga saab ka elada, kes vaid seda oskab :P

  Ma kunagi pole mòeldnuki oma lapse sòime panemisest 3 kuuselt! Siiski, on sellised kohad olemas ning beebisid pungil.... (ehk kriisiga on neid nùùd vàhem. ma loodan..)

  ReplyDelete
 5. Eks jah, igal riigil ole omad vead ja head. kahju et teil pole võimalik olla kodus raha eest lapse 1,5 aastaseks saamiseni. Meil küll vähendatakse vanemapalga ülempiiri, aga arvan et ära ei võta seda keegi.

  ReplyDelete
 6. Tegelikult saavad Inglismaal emad lastega keskmiselt kodus olla emapalgal tookohast keskmiselt 9 kuud. Palga suurus oleneb sel puhul tookohast. Sellele lisaks maksab aga riik eraldi lastetoetust ja seda minu teada kuni lapse 16 aastaseks saamiseni. See toetus oleneb pere sissetulekust ja laste arvust. See raha on tavaliselt 20 naela nadalas esimese lapse pealt aga kui pere sissetulekud on vaikesed siis sellele lisanduvad igasugused teised toetused. Ma isegi ei tea kuidas koik toimib kuna see on nii segane varg. Mul on aga tune et mina saan vaid Greta 1 aastaseks saamiseni seda raha ja siis on lopp...saab naha

  ReplyDelete
 7. Segane värk jah. Mina saan praegu kolme lapse pealt kokku 2100,- krooni kuus. Kui Johanna saab 8-aastaseks siis see summa väheneb 300,- krooni ja kui Johannes saab 8 siis veel 300. Pole küll teab mis suur summa, aga abiks ikkagi :)

  ReplyDelete