Wednesday, 5 August 2009

GRETA KOHTUB EESTI SUGULASTEGA

Eestis oleku ajal sai Greta 4 kuuseks. Tähistasime seda siis korralikult ja eesti päraselt tordiga ja väikese kohviga sugulastele. Olen märganud et paljudel kodueestlastel on kombeks iga kuu beebide sünnipäeva pidada väikese tordi või koogiga, komme mida Inglismaal ei ole (vähemalt minu teada).Õnneks said enamuses sugulasi sel päeval meile külla tulla ja nii tore oli kõiki jälle üle hulga aja näha.
Ema küpsetas kõik koogid ise. Ma juba panin tellimuse sisse et Greta esimeseks sünnipäevaks peab ta siia tulema, palju kohupiima endaga kaasa tooma ja kõikidele Inglismaa sugulastele, tuttavatele ka nii häid kooke ja torte valmistama. Mulle nii meeldiks kui poest ei peaks ühtegi säilitusainetega asja ostma ja Gretal oleks siin selline korralik eesti sünnipäev (koos morsiga).
Maasika tort eesti moodi
Me täname siin juures kõiki Greta ilusate kingituste eest. Me oleme juba palju komplimente saanud Greta rahvusliku kostüümi eest. Ma ei uskunud oma silmi kui ma kingikarbi avasin. Me olime just eelmisel päeval vanalinnas neid kleidikesi suveniiri poes näinud ja ma ahhetasin ja ohhetasin ja niiiiiii tahtsin seda osta, aga kuna see oli üle 600 krooni siis ei raatsinud. Sama käis ka selle mütsi kohta mida ma Raekoja platsi laadal nägin ja jälle tahtsin Gretale osta aga kuna kõik olid näljased ja meil laud kinni pandud restoranis siis Pete ei olnud nõus minuga enam midagi vaatama tulema.
Kui ma kingitusi avama hakkasin järgmisel päeval siis ei uskunud ma oma õnne. Ja pastlad ka veel kõigile lisaks. Kleit ja pastlad olidgi Gretale sellepärast kingitud et ta oma juuri ära ei unustaks. Ma luban et kannan selle eest hoolt et ta ikka eestlasena ülesse kasvab.
Kleidi ja pastlategaga käis ta juba oma Inglismaa vanaema 70 aasta sünnipäeva peol kus kõik teda imetlesid. Otseloomulikult ei teadnud nad eesti rahvariietest palju midagi ja veel vähem nende tähendusest nii mulle kui Gretale. Ühed ütlesid et oi kui armsad balleti sussid!!! No ma proovisin küll öelda et tegelikult on asi balletist kaugel aga kuna sellist pastla sõna ei eksisteeri vist inglise keeles (mina ei tea) siis ei hakanud ma ka rohkem midagi pikemalt seletama. Las nad siis pealegi ole Eesti Balleti sussikesed. Kleidi mustri kohta ütles keegi ka et see meenutab talle Sveitsi tikandit, mille peale ma kurje pilke heitsin. Südames tundsin end peaaegu et solvununa, nagu oleks keegi mind venelaseks kutsunud.
Sugulastega koosviibimine sujus ootuspäraselt. Algul olid kõik väga vaiksed ja tagasihoidlikud ja mõnel korral istus laua taga hunnik inimesi paar minutit täitsa vaikides (no nii eestilik) AGA peale väikest veinitamist läksid kõigil häälepaelad lahti ja õige pidu oli alanud. Väga meeldiv.
Loomulikult ei saanud me mängimatta jätta beebi edasi andmise mängu (Pass the baby).

Greta 3-4 kuuse arengu kohta teen aga eraldi sissekande.
Poole peo pealt lubasin ma Petel telekat vaatama hakkata kuna tal oli igav olla seltskonnas kus keegi temaga palju inglise keelt ei rääkinud. Nii ta oligi väga rahul, kooki süües ja telekat vaadates.

4 comments:

 1. Inglismaal pole jah seda iga kuu kommet... minu sugulased olid ka yllatunud.

  Sa muidugi ei tea, kust see ilus kleit ostetud on.. kingitus ikkagi.. a vbl tead? Kas sealt käsitööpoest? Mul oleks vennatütrele vaja.. aga jah 600.- on ikka kallis. Ja seda tahaks ka teada, kust pastlaid saab osta...

  Läheme kyll paarile laadale.. äkki leiame.

  Ilusad pildid muideks!

  ReplyDelete
 2. Ma arvan et vanalinnast saad kindlasti molemaid. Ma nagin neid kleite poekeses mis oli kohe esimesel vaikesel tanaval mis viib raekoja platsi Balti jaama poolt tulles.(tanava nime kahjuks ei tea). Arvan et neid on ka teistes poodides saada, vanalinnas neid ju jalaga segada. Voib olla et neid ka kuskil linnas myygil, seal voivad hinnad odavamad olla kui vanalinnas.
  Good luck

  ReplyDelete
 3. Armas kleit kyll.

  Ma arvan, et see iga kuu t2histamine on rohkem nende rida, kellele meeldib ise v2ga kooke teha ja vajavad selleks p6hjust.

  ReplyDelete
 4. Me pidasime ka esimese lapsega iga kuu sünnipäeva. Olid külalised ja puha. Teisega vist poole aastani ja kolmandaga läks üldse meelest ära jälgida et millal see kuu nüüd täis sai. Ühel hetkel avastasime et oi, näe ongi ühe kuune jne :)

  ReplyDelete