Tuesday, 11 August 2009

GRETA 4 KUUNE (3+)

Alustuseks traditsioonilised pildid Sipsikuga.Ja selline olin ma kolme kuu alguses
Aeg on läinud jälle väga ruttu ja mul ei ole olnud aega Greta 4 kuuseks saamisest, õigemine 4 kuuseks kasvamisest kirjutadagi. Siiani on aga just peale 3 kuuseks saamist toimunud päris suured muutused ta arengus.
ÜLDINE ARENG
Esimene nendest oli loomulikult 2 alumise hamba tulemine nii umbes 3 kuu ja 2 nädalasena. Kui ma nüüd õigesti mäletan siis muutus ta natuke virisejaks ja hakkas metsikult käsi suhu toppima. See kestis nii ehk nädala ja siis oli rahu majas ja kaks hamba nurgakest igemetes näha.
Teine suur saavutus oli see et Greta hakkas end ümber keerama. See juhtus umbes samal ajal kui hambad läbi tulid. Algul oli see täielik piin kuna kohe kui ma olin ta põrandale selili pannud keeras ta end ümber ja siis hakkas hädaldama kuna rinnalihased ei olnud veel küllalt tugevad et teda kõhuli olles toetada. Nii me siis elasime, mina panen ta selili, tema keerab kõhuli ja siis kära majas ning jälle otsast peale, mina keeran ta selili tema keerab end kõhuli ja jälle kära majas. Mõnikord õnnestus mul ta tähelepanu keeramisest eemal hoida pea kohal rippuvate mänguasjadega aga ka seda mitte väga kauaks. Õnneks aga meeldis talle nüüd asju närida ja seega oli ta üsna rahul kui ma ta lamamistooli istuma panin ja mingi vidina kätte andsin. Asju oskas ta ka juba üsna hästi käes hoida.
MAGAMINE
Magamisega on sama lugu nagu ennegi. Magama jääb kas õhtusööki süües või siis issi süles lauldes. ÖÖsel ärkab pea iga 2,5 tunni tagant et süüa saada. Vahel harva magab ka kauem. Päevase unega on ka nii nagu on. Magab siis kui tõesti ei suuda enam ringi vaadata ja tavaliselt annab sellest märku kas nutu või virisemisega. Päevauned magame tavaliselt kahekesi, nii saan mina puhata ja tema magab ka niimoodi minu kaisus kauem. Üsna tihti, siis kui ma olen öösel väga unine ja ei viitsi teda istudes toita, võtan ma ta ka enda juurde magama.
Omas voodis on igavene nihverdaja. Jalad kogu aeg kas siis voodi pulkade vahelt läbi piilumas või neid pidi kõrgel õhus.Nädalalõppudel pääseb ka issi kaissu.
SÖÖMINE
Palju midagi ei ole muutunud. Sööb endiselt isukalt, kuigi rohkem öösel kui päeval.
MÄNGIMINE
Uus lemmik mänguasi on väikene riidest nukk LOKIKE kes raputades kõliseb. Seda meeldib tal lokkidest tirida ja lokikesi lutsutada.
Samuti meeldib talle üks teine suur kõrisev mänguasi mille ta kingituseks sai. Kuna see aga üsna suur ja raske on siis ei ole tal sellegi ise palju peale hakata aga kui meie talle sellega hääli teeme ja seda raputame siis on tal silmad suured peas. Olen talle seda sülle pannud ja siis kui hästi on läinud on ta käsi kogematta selle pihta läinud ja häält teinud ja teda väga hassarti ajanud.Kõige lemmikumaks on aga Teletupsu Po. See on Greta esimene mänguasi mille ta oma raha eest ostis. Nimelt juhtus see nii. Olin Gretaga mänguasjade poes kingitust ostmas kui kõndisime mööda riiulist kus olid Teletupsud. Mõtlesin et kuigi Greta on vaid 3 kuune tutvustan talle neid värvilisi elukaid. Vaevalt sain ma talle ühte neist näidata kui Gretal läks suu kõrvuni ja ta hakkas midagi oma beebi keeles rääkima. Õigemine lausa karjus rääkides. Eriti meeldisid talle need teletupsud kellele pepu peale patsutades erinevaid hääli tegid. No ma ei saanud kuidagi sealt ära tulla ilma et oleksin ühe nendest Gretale ostnud, kui ma aga nägin et üks selline maksab 15 naela siis tundus natuke liiga kallis mänguasi 3 kuusele lapsele (eriti veel kui see ehk vaid paar kuud kasutust leiab). Kõndisin sealt riiuli vahelt ära ja mõtlesin kas osta või mitte. Otsustasin et kui Gretal uuesti nägu naerule läheb Po-d nähes siis võtame ta endaga koju kaasa...ja nii juhtusgi, ainult selle vahega et Greta ostis selle endale ise oma taskuraha eest.


Uskumatu aga tänaseni ajab Po teda naerma. Kord kui ta natuke vingus siis tegin ma Teletupsude Eh-Oh häält ja ta vaatas kohe ruttu seljataha et näha kus Po on, endal nägu kohe naerune.
Greta oma lemmikutega.Mängukaare all meeldis talle ka olla nii kaua kui keerama hakkas. need pildid ongi tehtud just enne kui ta keerama hakkas.
Üld kokkuvõttes on Greta aga igati tubli tüdruk ja väga sõbralik. Naeratusi jagab kõigile, tihti isegi ilma küsimatta. Suur jutustaja on ta ka, eriti kõva häälne issiga koos juttu ajades. Annaks jumal aga et ta selliseks kõva häälega rääkijaks ei jää või kasva nagu isa on...mis ma nende kahe lärmajaga siis siin peale hakkan.Nii moodi me nutame...aga seda siiski harva.
Ok, ja ongi vist kõik mida mäletan tema 3-4 kuuseks kasvamisest.

2 comments:

  1. Tõesti väga vahva tüdruk. Meie lapsed mängisid oma teletupsudega aastaid. Need on siiani alles :)

    ReplyDelete
  2. Ohh kui vahva ja kui armas ta teil ikka on! Meil tuleb siin peaaegu alati heldimuse pisar silma kui kuuleme Mimi "rääkimas", sest meile niiiiii väga meeldib tema hääl!

    ReplyDelete