Friday, 26 June 2009

PÄÄSU EI OLE

Täna helistas mulle med-õde polikliinikust ja ütles et tema andmete järgi ei ole Greta veel vaksineeritud, et kas see on tõsi. Mina vastu et tõsi jah aga ta on olnud nohus ja me ei ole tahtnud teda nohuga vaksineerida. Nüüd aga läheme kohe reisile ja meil oli plaan vaksineerimisega alustada kui tagasi tuleme.
Mainisin ka et me oleme tahtlikult ettevaatlikumad olnud seoses minu reaksiooniga vaksiinidele ja seega tahtsime oodata natuke kauem nende alustamisega. Ma olin väga viisakas ja sõbralik ja ei proovinud nendega vaielda ega riidu minna, aga tunda oli kuidas nad end vägisi peale surusid. Uuris et millal me ära lendame, et kas nädala alguses ja ma valetasin et jah...noh neljapäev ju peaaegu et langeb algusesse.

Ütlesin et ma helistan ja panen aja kinni kohe kui tagasi tuleme AGA ei, ta ei tahtnud mind nii kergelt ära lasta. Tahtis meile kohe aega anda ja nii me siis lähemegi praeguste plaanide kohaselt vaksineerima 21 Juulil.

Kui ma mainisin et ma olen mures järelmõjude pärast siis ta soovitas mul Gretale tund enne tulekut CALPOLit anda. Noh minu reaksiooni selle peale võite juba ette arvata. Mainisin et mina oma beebile keeldun seda viie E numbriga meditsiini andmast. Tema aga kohe et see rohi juba aastaid kasutuses ja kui sellega oleks mingit probleemi siis oleks see juba tänaseks välja tulnud ning seda ju võib juba alates 2 kuuselt anda
Ma ei tea kas enamus meditsiini töötajatest ongi ajupesustatud või on nad kõik nii reeglitest kinni et oma töökoha ja palga nimel ei ole nõus neid E numbreid seal nägema. Ma ei hakkanud rohkem midagi vastu vaidlema kuna plaan oli ju nendega mitte riidu minna, AGA siiski mainisin et jah ega ma arvagi et need E numbrid kohe mingit reaksiooni teevad aga Greta tuleviku nimel keeldun ma seda rohtu talle andmast. Mul nagu nii plaanis Eestist endale neid küünlakesi varuda.

Kõne lõpetasime siiski sõbralikult ja ta isegi soovis meile head puhkust Austraalias (Estonia kõlab nagu Austraalia inglise keeles). Noh mis mul üle jäi kui pidin teda jälle parandama et Estonia on see maa kuhu me läheme mitte Australia. Igal juhul käskis ta meil ettevaatlik olla.

Tänan siinkohal kõiki kes mu eelmist vaksineerimis sissekannet kommenteerisid. Neid soovitatud raamatuid ma lihtsalt ei julge lugeda kuigi väga tahaks. Kardan et siis jääks Greta kindlasti vaksineerimata aga praegu oleme otsustanud selle esimese portsu ära teha juuli lõpus. Eks siis näe mis edasi saab.

Aga siiski 19 erinevat vaksiini 3 kuuga tundub hullult palju!!!!

4 comments:

 1. Austraalia pole ju paha :D
  Mu WW liider kysis, et millal me siis Kroaatiasse läheme...

  ReplyDelete
 2. Oh jah, see vaktsineerimine ja calpoli teema on keeruline. Mina ausalt oeldes pigistan silmad kinni, teen nii nagu kastakse ja palvetan, et midagi ei juhtuks :)

  ReplyDelete
 3. Guugelad calpol+asthma, vaata, mis leiad. Palaviku alandajana t66tab Nurofen ka hästi. Väikestel lastel peaks nendega ettevaatlik olema ja andma vaid siis, kui temp. üle 38,5t6useb, eks tead seda isegi.
  Ilusat Eestis olemist!

  ReplyDelete
 4. Minu laps on 6ne ja siiani vaksineerimata. Kuni 5nda eluaastani ainult homopaatiliselt ravitud. Ma ei ytle et see ainuoige on, aga igasuguseid ravimeid mina ka heaks ei kiida. Liiga kergekaeliselt antakse neid.

  Tervitab Kristina

  ReplyDelete