Tuesday, 19 May 2009

NII ON LOOD SIINPOOL SOOD

Käisin eile Gretat beebi kliinikus kaaluma. Ta on nüüd 5.7 kg. Vaevalt et ma sinna uuesti enam lähen kuna ega mul mingi muret Greta kaalu pärast ei ole. Seekord läksin vaid sellepärast et küsida nõu ta rohelise kaka kohta.
Kohale jõudes olime kolmandad järjekorras. Meie ees oli üks väikene poiss kes oli Gretaga ühel päeval sündinud. Ma siis kordan VÄIKENE. Peale meid tuli üks teine ema oma 8 nädalase pojaga ja kui ta lapse vankrist välja tõstis siis nägi see täitsa vastsündinu moodi välja. Isegi sellised väikesed voldid olid veel silmade all ja nuttis väga väikese häälega. Ringi vaadata ei oskanud üldse, jõllitas vaid nina alla. Ma ei tea, võib olla oli tegemist enneaegse beebiga aga 11 nädalane Greta nägi ta kõrval kui täiskasvanu välja.
Üldse kõikide nende beebide kõrval tundus Greta kõige suurem ja mitte üldsegi beebikas.
Greta on beebi moodi vaid siis kui ümber ringi on palju inimesi ja kära. Siis ta ei tea mida või kuhu vaadata ja on sellise beebile omase äraoleva ilmega. Ülejäänud ajast on ta selliste suurte ja tarkade silmadega jälgija ja jutustaja et mõnikord tuleb lausa hirm peale.
Kui me sinna läksime siis magas ta turvahällis aga kohe varsti ärkas ülesse. Vaatas pool segase näoga ruumis ringi ja siis vaatas mulle otsa sellise ilmega nagu ütleks et 'Oot oot, kuidas siis nii. Miks mulle keegi ette ei teatanud et meil siia tulek on. Magasin nüüd poole sellest ajast maha kui oleksin saanud siin neid tittesi ülevaadata'
Peale mõningast ringi vaatamist hakkas tal aga igav ja vaatas mulle otsa näoga nagu küsiks et mis nüüd, anna mulle vähemalt midagi lugeda kui siin veel kaua ootama peab!
Õnneks oli siis juba ka meie kord ja ma pääsesin et temaga korrutustabelit harjutama hakata.

Nagu needus sattus mulle 3 erinevast meedikust just jälle see sama tumeda nahaline naine. Mul ei ole midagi muud ta vastu kui et viimane kord kui ta meid kaalus siis ei saanud ma SÕNAKESTKI aru mida ta rääkis. Ma ei tea kas ta on Jamaikalt või kes teab kust pärit ja seega on ta aksent nii tugev et no lihtsalt ei saa aru mida ta ütleb. Hirmus ka kogu aeg mida ja mida küsida. Eelmine kord jäigi mul enamus asju arusaamata kuna peale kolmandat korda küsimist et mida ma lihtsalt kas noogutasin ja naeratasin iga ta lause peale. Kui ta siis mulle sellise pilguga otsa vaatas nagu oleks mult midagi küsinud siis palusin tal jälle paar(sada) korda korrata enne kui aru sain.
Mõtlesin juba hirmuga kuidas ta hakkab mulle seletama et mis Gretal viga on ja mida teha ja mina tulen sama lollilt sealt ära kui enne. Õnneks aga ei rääkinud ta minuga midagi rohkemat kui et pean Gretaga arsti juurde minema ja sellest sain ma täitsa aru. Nii et homme läheme siis arsti juurde.

Koju tulles läksin apteekist läbi et meile kurguvalu rohte osta. Nimelt on meil Petega nohu. Täitsa hull lugu. Mul ei ole vähemalt kahe viimase aasta jooksul nohu olnud ja Petel vist isegi veel kauem ja nüüd on meil mõlemal. Ma olen juba vaimselt valmis et Greta saab olema järgmine nohu ohver. Mul oli plaanis apteekist talle varuks mingit palavikku alandavat rohtu osta. Nii noortele ei ole suurt valikut ja apteeker pakkus mulle CALPOLit, ja ikka suurt pudelit kohe. Ma siis küsisin et kas väiksemas koguses seda rohtu ei ole et ma ei plaani seda talle nüüd hommiku söögi alla ja peale anda et nii suurt pudelit vajaksin. Õnneks oli et ma juhtusin nägema et selle rohu sees oli vähemalt 5 E-numbrit. Sinna apteeki see roht ka jäi. Homme küsin arsti käest et kas midagi vähem kemikaalset ei ole imikutele ise lootes et Gretal täna öösel kõrget palavikku ei tule.

7 comments:

 1. Nii vaikestele vist toesti pole muud varianti kui Calpol voi Nurofen (see on alatest 3 kuust). Loodetavasti palavikku ei tule... Oliveril oli pea 2 nadalat paks nohu, aga palavikku ei olnud.

  ReplyDelete
 2. Kui lapsel nohu tuleb, osta Karvoli kapsleid - seal on oli sees mida teki peale ooseks tilgutada. Hasti hea lohnaga, meenutab mulle midagi lapsepolves, aga ma ei ole veel pihta saanud mida :)

  ReplyDelete
 3. Ära Calpolit osta, just oli Timeses lugu, et seda seostatakse astmaga lastel. Pealegi on selles t6esti rohkelt värvaineid, mida väikesed lapsed ei tohiks üldse saada. Karvol on hea!

  ReplyDelete
 4. Lähen nüüd kohe homme ja ostan Karvolit - kas või sellepärast juba et seda ise nuusutada :-)

  ReplyDelete
 5. teepuu6li...tilgutage seda ooseks oma padjale, et saaksite sisse hingata...katsetage enne omal nahal, siis beebil, mine tea...

  ReplyDelete
 6. Me ka kasutasime Karvoli kapsleid.
  Mulle ka see lõhn meeldis :)

  ReplyDelete
 7. Nii v2ikestele on ka paratcetamoli kyynlad. UKs ajas 2mm mulle neid taga tykk aega, Eestis tavaline kaup. Tuleb osata neid 6ieti kysida: suppositories.
  Kasulik eriti juhul kui on k6rge palavik, aga oksendab v6i lihtsalt ei v6ta teist rohtu, v6i sylitab v2lja.
  Mul on UKst kasutamata Alvedon 60mg 10tk karp. Meil enam nii v2ikseid vaja ei l2he ja v6in pakkuda, kui kellegil veel nii kuu p2rast UKs vaja. S2ilivusaeg 03/2010.
  Oma lastega ei hakanud varem palavikku maha v6tma kui yle 38,5. Tydrukul olid aga korra palaviku krambid vms, ja talle annan nyyd vajadusel rohtu natuke varem.

  ReplyDelete