Sunday, 31 May 2009

LOSELEY HOUSE

Meil on siin praegu tõeline palavus. See sai alguse juba eelmisel nädalalõpul aga õnneks keset nädalat läks natuke jahedamaks. Sellises kuumuses on raske elada...eriti veel väikese lapsega.
Anyway, eelmisel nädalalõpul käisime Loseley House (majas). Oleme sinna ka enne proovinud minna aga iga kord oleme just siis sattunud kui maja on kinni olnud. Tegelikult ei pääsenud me majja sisse ka sellel korral kuna Greta ärkas just siis ülesse ja tahtis süüa kui olime just majja sisenenud ja ekskursiooniga alustanud. Kuna selles majas/mõisas elavad sees selle omanikud siis ei lase nad külastajatel omapäi seal ringi liikuda. Kõik peavad koos giidiga ringi liikuma ja nagu arvata võite räägib giid igas ruumis iga maali, tapeedi, kapi, riiuli, raamatu jne kohta . Kogu maja vaatamisek olek kuulunud vähemalt 45min nii et kui Greta juba esimeses toas piiksuma hakkas siis oli parem kohe lahkuda. Kes teab kas nad pärast oleksgi meid sealt omapead välja lasknud. Järgmine kord oleme rohkem ettevalmistatud ja söödame Gretal enne kõhu täis.Niiga jäi meil maja seest nägematta AGA selle eest oli nende aed tõeliselt võrratu. Minu arust üks ilusamaid mida ma kunagi näinud olen. Mu fotokas oli pea et tuline pildistamisest ja ikkagi oli võimatu kõike seda ilu pilti saada.

Samal ajal juhtus olema seal lähedal pargis CIVIL WAR BATTLE (ehk siis vist kodusõja võitluse demostratsioon...või midagi sellist). Seal oli üle 600 vanaaegsetesse sõduri riietesse riietatud võitlejat, naised ja lapsed kaasa arvatud. Et seda võitlust ise pealt vaadata oleksime pidanud eraldi piletid ostma aga õnneks läks nende sõdurite paraad just Loseley maja tagant mööda ja seega saime neid vaat et käega katsuda. Mäe pealt õnnestus meil ka natuke nende võitlust näha ja seisime pea et suurte kuulipildujate-kahurite kõrval. Oleksime ju võinud seda ka eraldi vaatama minna aga kuna olime juba seal nagu nii vaat et 3 või 4 tundi olnud ja kahuri mürin pani Greta kogu aeg hüplema siis arvasime et parem on tagasi koju minema hakata. Ma oleksin muidu ise küll hirmsasti seda 'sõda' seal näha tahtnud aga noh vähemalt nägin nende paraadi.

Panen siia sissekandesse ka mõned pildid aga mul on plaanis teha eraldi blogi lille piltide jaoks. Ma ei taha seda siinset blogi hakkata lille ja lossi piltidega üleküllastama seega otsustasin et teen hoopis eraldi blogi et kõik lille ja losside fännid saaks neid nautida.
3 comments:

  1. Inglismaal on nii palju ilusaid losse ja aedu ja ajalugu! Sel suvel kavatseme Nortumberlandi mereäärt külastada, seal huvitavaid normannide aegseid kindlusi. Aga need lahingutepidajad on suured entusiastid, mingi kiiks neil peab ikka olema, aga huvitav teistel vaadata küll.

    ReplyDelete
  2. Random question - kas Jaanipaevapeole lahete? Pileteid saab kuni 5 juunini tellida - http://www.13june2009.webs.com/

    ReplyDelete
  3. Mina lähen Leicesteri, seal samal päeval yritus.

    ReplyDelete