Monday, 18 May 2009

LAULEV EUROOPA

Kui Eesti ei oleks sel aastal Eurovisioonis esinenud siis vaevalt et oleksime seda viitsinud vaadata. Eesti laulu olin enne kuulnud aga poolfinaali teistest lauldest ei olnud näinud. Meil näidati, kuulmise järgi, siin ka poolfinaali telekast aga meil jäi see kahe silma vähele ja magasime maha. Anyway, Eesti laulust ma eriti vaimustuses ei olnud, minu arust OK laul, Pete arus üsna hea (muusikaliselt tema arust natuke igav). Kuulujutud käisid et Norra võidab aga mulle see laul kohe üldse ei meeldinud...ja nüüd peale mitmekordset kuulamist ikka ei meeldi.Mul peab küll midagi väga viga olema KUNA kogu Euroopale ju meeldis...aga mul suva. Ok võib olla natuke ikka meeldis ka...

Tegelikult olin ma üllatunud et seekord seal oli üsna palju normaalseid laule.
Gretal me ei luba telekat enam vaadata nii et ta sai laule vaid kuulata ja tema lemmikuks osutus Armeenia laul.


Kuulsin et ema sel aastal Eurovisiooni ei vaadanud seega tegi Pete talle väikese kokkuvõtte 3-est kõige tähtsamast laulust. Tüüpiline Pete, alati pea otsas laiali. Norra laulu on ta Türgi omaks nimetanud :-)


Muuseas, Sir Andrew Lloyd-Webber (mees kes on mitme kuulsa muusikali autor) ütles kui talt küsiti et mis mulje talle Eurovisioon jättis et oli väga positiivselt üllatunud EESTI laulust ...ja Rootsi omagast. See on üsna hea kompliment selliselt kuulsalt muusika mehelt.
Millegi pärast ei õnnestunud mul Eesti poolt hääletada. Ma proovisin vähemalt 20 korda ja iga kord andis kinnise tooni. Proovisin huvi pärast siis ka paari teise maa poolt hääletada ja sama lugu. Siiani ei saa me aru miks me hääletada ei saanud. aevalt nüüd et kogu Inglismaa samal ajal Eestile proovis oma häält anda. Kui aga hääletamise aeg oli läbi ja ma uuesti proovisin siis pääsesin küll läbi ja mulle öeldi et sorry aga hääletamine on juba läbi.

Siit veel viimane klip Greta laulust. Pete mõtleb talle tihti erinevaid liblika laule välja. Sellele laulul on natuke nirud sõnad: Pete ütles et kuna ma teda filmima hakkasin siis oli ta natuke pinge all ja ei suutnud nii ruttu sõnadega välja tulla. Proovisin teda natuke aidata aga noh mina ja muusika või luule võrdub NULL :-)

8 comments:

 1. Pete on ju taidsa ANDEKAS! Ja lauluhaalel pole tal midagi viga :)

  ReplyDelete
 2. P.S. Molemat semifinaali naidati telekast. Uks oli vist teisipaeval ja teine neljapaeval.

  ReplyDelete
 3. OO kas tõesti, ma olen selle semifinaali fakti siis valesti siia kirja pannud...kustutan ara, muidu jagan valet informatsiooni.
  Aga jah Pete on jah sellise andega et võib mängida peaaegu et mis tahes lugu klaveril peale kas või ühe korrast kuulmist. Ta mangib kuulmise jargi ja nootidest ei tea palju midagi.

  ReplyDelete
 4. Tubli Pete!
  12 points from Rugby!
  Näitan õhtul Stevenile.. meil pool aastat klaver nurgas ja ta pole yldse peaaegu mänginud.

  Butterfly laul oli lahe! Väga super! Kujutan ette, kuidas issi ja tütar varsti koos musitseerima hakkavad. Või tegelt nad juba ju teevad seda :)

  Eurovisooni poolfinaale näitas siin jah. Ma teisipäeval unustasin ära, aga neljapäeval vaatasin kyll. Ja laupäeval sain ilusti Eesti poolt hääletada. Täitsa sydamerahuga hääletasin, mitte sellepärast, et olen eestlane, vaid sellepärast, et SEE OLI NII HEA LAUL!

  Ja muidugi Norra poissi ma näen unes ka.. iga päev kuulan ta laulu 10 korda.. nagu 13 aaastane... :d

  Mu meelest oli vähe häid laule.. mulle meeldisid vaid Eesti, Norra, Island, Rootsi ja Albaania.

  Vaatan, et sul on triikraud triikimislaua peal püsti.. ma ei julgenud seda kunagi nii jätta.. siiani ei julge, kuigi tüdruk juba suur. Vahest ta mängib seal triikraua all.. või äkki myksan ise kogemata mööda minnes seda lauda..

  ReplyDelete
 5. Alice, olen Sinuga samas kambas, kes Norra laulu millekski ei pea. Kõlas nagu tavaline vene karmoska. Mulle meeldisid Eesti ja Taani lood. Malta ka hea, aga nad vist astuvad iga aasta sama lauluga üles.

  ReplyDelete
 6. Pagulane, ma arvasin et ei hakka igaks juhuks kirjutama et see Norra laul mulle nii vene lauluna tundus. Samuti nägi laulja rohkem venelase kui norralase moodi välja (alles hiljem kuulsin et ta ongi pool venelane). Venelane või mitte venelane lihtsalt nii laul kui ka see mees ei ole kohe üldse mitte minu maitse.
  Mulle täitsa meeldis ka Malta aga jah neil alati saama tüüpi laulud ja punkte saavad ka nii vähe alati millegi pärast.
  Ma tegelikult ei pidanudgi silmas et seal palju häid laule oli vaid et oli palju rohkem KUULATAVAID laule kui eelmistel aastatel.

  Mermaid, sul on ikka erakordselt haarav vaade et märkad selliseid väikseid detaile nagu triikraud tagaplaanil :-)
  Ega mul tavaliselt triikimislaud kauem väljas seisagi kui vaid triikimise ajal. Nüüd aga kui ma pean seda triikimis aega Greta kõrvalt varastama siis seisab teine jah seal tihti paar tundi enne kui tehtud saab. Olen täesti teadlik et seda nii jätta on ohtlik aga kuna Greta ju veel ise kuhugi ei rooma ja isegi mitte ei keera veel ennast siis ei ole lugu kui ta seal nii seisab...aga eks ma arsti pean ettevaatlikum olema.

  ReplyDelete
 7. Oled ju sinagi kunagi klaverit mänginud.. või mäletan ma valesti :) Pete on aga tõepoolest andekas...
  Minu seekordne Eurovisioon oli läbi une. Eesti laulu ajal olid ikka silmad lahti. Üsna ilus laul oli. Selle kõrval eelmise aasta palagani ei taha meenutadagi.

  ReplyDelete
 8. emeline jài mul just sùles magama selle armsa liblika loo saatel! Peame vist ikka oma ukulele àra ostma, kuigi meie muusika anne pole pooltki vòrreldav teie pere omaga! ;) -tublid!

  ReplyDelete