Wednesday, 29 April 2009

OSTEOPAATI JUURES


Osteopaat Mark on minu selga, täpsemalt mu seljaroogu, juba nii umbes 2 aasta ringis 'hooldanud'. Aastaid tagasi oli mul tihti kaelavalu mida oli raske rohtude või muidu massaasidega ära saada. Kui ma 2 aastat tagasi haigeks jäin siis sattusin läbi spetsialisti soovituse Mark-i juurde kes nii mu kaela kui ka seljaga imesi on teinud. Selgroog mis enne oli natuke viltu (mitte küll nähtavalt) tänu raskete kottide jne kandmisest juba kooli ajast alates ja pidevast stressist. Alguses käisime ta juures kord nädalas nii umbes 3 kuud ja peale seda ehk kord kuus ja siis kord 3 kuu jooksul. See on lausa uskumatu kuidas ta ühe korraga oskab valusa lihase või väsinud selja 'korda' panna.
Kui ma Gretat ootasin siis käisin ka korra ta juures et ta saaks mu selga sünnituseks ettevalmistada ja nüüd esimest korda peale sünnitust jälle uuesti et selg sünnitusest korda saada. Ma tean et tänu Markile on mu selg nüüd nii heas korras et sünnitus isegi ei mõjutanud ühtegi lihast ja ka mitte see et ma nüüd pea 5 kg Gretat kõhukotis olen ringi tassinud ja rinnaga toites tihti ebaharilikkes positsioonides istun.

Petega on see mees ka imet teinud. Nimelt kahjustas Pete mitu aastat tagasi suusatades oma õla nii pahasti et pidi pärast operatsioonile minema. Peale seda on tal selle õlaga tihti jama olnud. Ta käis vahemalt 2 aastat mitme era spetsialisti juures ja sai mingeid ravisid ning püsioteraapiat aga midagi ei aidanud. Õlg aga tegi tihti valu. Tal pruukis sellest vaid Markile mainida ja Markil vaid eemalt vaadata kuidas Pete kätt liigutas kui ta juba teadis milles viga. Ta ütles et tihti juhutb nii et kui midagi valutab või valu teeb siis kõik tõttavad kohe seda valutavat kohta ravima kui tegelikult on valu allikas hoopis teises kohas. 20 min Mark-i osteopaatiliste käte all ja valu oli täielikult kadunud ja on seda olnud siia maani. VAID 20 MIN!!!!!... ning kõik need makstud £££££ eraarstidele oli täielik raiskamine...

Kui me Mark-i juures eelmisel nädalalõpul käisime siis tahtsime et ta ka Gretat ülevaataks - tal ju oli ka pikk ja pigistav tee siia ilma. Mark-i sõnul on Greta küllaltki heas vormis. Natuke pidi olevat üheskohas seljas lihas pinges aga see ei ole midagi tõsist.
Greta ise ei osanud asjast midagi muud arvata kui et tal hakkas kõht tühjaks saama ja tahtis autosse magama minna...

4 comments:

 1. Käin ka aeg-ajalt kiropraktiku juures, kes mu kaela "ragistab" ja pingeid ära v6tab. Kael on vist üldse üks nõrk lüli meie organismis. Ta tegeleb titadega samuti, eriti kui need vahetpidamata nutavad, siis saab neid ravida. Perearstid ei soovita siin kiropraktikuid ega osteopaate iialgi!

  ReplyDelete
 2. Just just, ragistamine see ongi, ma ei oskanud vastavat eesti keelset sõna leida. See on lausa uskumatu kui palju head see ragistamine teeb. Mõnedel inimestel on selg nõrk koht mul ei ole seljaga tavaliselt probleeme.
  Jah see on tõsi et arstid ja kiropraktikud/osteopaadid on siin omavahel lahingus. Arstid soovitavad vaid physiotherapiste kellest ei ole nii mul kui ka mu mehel kunagi mingit kasu olnud.

  ReplyDelete
 3. Tiit käib ka kiropraktiku juures kord aastas vähemalt, tal on üks seljadisk paigast ära. Eks ole ka operatsioon tal ees, aga niikaua kui kiropraktik saab aidata, saab operatsiooni edasi lükata.

  ReplyDelete
 4. Mina j2lle olen siiamaani peljanud seda ragistamist, ehkki oleks vist vaja juba kyll. Mehel aga oli ka oma ihu-kiropraktik aastaid.

  ReplyDelete