Tuesday, 21 April 2009

LONDON CALLING


Eelmisel nädalalõpul käisime Londonis Eesti Majas nii nimetatud Pete eesti keele testi tegemas. Testist nii palju et ainuke asi mida õpetaja Petele eesti keeles ütles oli 'Peeter istu maha' ülejäänud aja kuulasime tema elulugu. Me olime seal nii umbes pool tundi ja selle ajaga suutis õpetaja (ma ei hakka siin nimesi igaksjuhuks mainima) kogu oma elu lahti lahata. Ma olin sealt lahkudes täiesti väsinud aga nüüd kui vaja oleks siis võiksin üksikasjalikult andmeid jagada nii tema kui ta laste ja lastelaste kohta, alates nimedest kuni vanuse ja elukohtadeni välja. Ühesõnaga oli see naine täielikult hüperaktiivne.
Praeguste andmete kohaselt hakkab Pete temaga alates sügisest eratunde võtma. Saab näha mis sellest asjast saab. Ma küll kardan et kui inimesele meeldib nii palju rääkida (endast) siis vaevalt seal plju aega õppimisele jääb aga Pete on väga innukas alustama ning lubas ise 'korda' majas hoida.


Kuna õues oli järjekordselt võrratu ilm siis otsustasime Londoni peal edasi kolada. Eesti Maja asub Notting Hill–s mis on igati posh koht. Seda on juba tänavapildis näha, alustades poodidest ja kohvikutest kuni inimesteni välja. Seal on raske kohata inimest kellel arvatavast isegi jalas olevad lihtsad sokid maksavad kõvasti üle £100. Peaaegu nagu omamoodi 'muuseumis' käik ja silmale väga huvitav. Põikasime sisse ka ühte orgaanilisse restoran-kohvik-poodi et väikest lõunat süüa aga kahjuks ei olnud nende menüüs midagi sellist mida ka mina oleksin saanud süüa. Mind aga üllatas et hinnad ei olnud üldsegi mitte kõrged ja mul oli kahju et me sellises meeldivas miljöös süüa ei saanud.


Jalutasime edasi ja jõudsimegi juba Portobello Market. Samuti vaatamisväärsus omaette. Pete sõi pannkooki, Greta magas kõhukotis ja mina tegin pilte. Rahvast oli seal massiliselt nagu alati nädalalõppudel.


Edasi sõitsime High Street Kensingtoni kus me sõime lõunat restoraanis Strada.Gretale see juba teine restorani külastus. Sel korral ei maganud ta seda maha vaid vaatas aknast välja (tegelikult jõllitas tumedat seina akna all) ja mängis issiga. Mind pani imestama et kahel korral tuldi meilt küsima et kas me sooviksime Gretale söögitooli!!!
Ju neil siis ei olnud lastest õrna aimugi või kas tõesti meie mitte veel isegi 2 kuune lapsuke nii hiiglaslikuna välja näeb?
Peale seda läks Pete Gretaga Kensington Gardens-i jalutama sel ajal kui mina natuke poodides ringi kolasin.
Mainisi juba kord enne et mina olen vist ainuke siin kes Gretal praeguste soojade ilmadega õhukest mütsi peas hoiab samal ajal kui kõik Inglise beebid nii palja pea kui varvastega ringi käivad...noh välismaalaste asi, me eestlased ju armastame lapsed soojas hoida ja teame et kevad ilmad on petlikud. Kui Pete Gretaga seal pargis jalutas siis Pete võttis Gretal mütsi peast ära kuna arvas et tal on palav. Pärast ta rääkis mulle et ei läinud minutitki mööda kui üks rikka välimusega välismaalasest vanaproua oli tulnud Pete noomima et nii väikesel lapsel pea paljas...ha ha ha!

Päeva lõpetasime Whole Food Market-i külastamisega. Pilte kahjuks ei teinud seal enam kuna võhm oli juba väljas.
Mulle NII meeldib Inglismaa kevad...
Siit natuke lilli (eelkõige emat silmaspidades)

4 comments:

 1. Minu arvamus Inglismaast üldse on kujunenud muidugi teiste inimeste juttude põhjal, aga ma kujutan ette, et mulle meeldiks iseäranis London. Britid meeldivad mulle nagunii.
  Ja siinne blogi on sümpaatsusele kõvasti kaasa aidanud.

  Need Parking Only märgid äratasid huvi, kas need olid sellisel moel kasutuses? Natuke segadusse ajav... või siis lihtsalt kuulutuste seina juurde üles seatud.

  Igatahes, loen jätkuvalt huviga.

  ReplyDelete
 2. Notting Hilliga seoses meenub mulle ikka Harry Enfieldi sketš, kus ta seal mingi ekslusiivse "kunstipoe" omanikuna lolle kohalikke tibisid mõnitab ja suvalise pahna eest tuhandeid küsib. Mida need ka rõõmsalt maksavad.

  ReplyDelete
 3. Luize, need märgid seal pildil on lihtsalt müügiks olevad märgid. Neid on seal sadu erinevaid ja ka see sein on nedega kaetud. Seal Marketil ongi igasugu 'sodi' (antiiki ja muud kraami) müügil mida siis vist enamuselt turistid ostavad.
  Tore et mul on õnnestunud su huvi Inglismaa vastu veelgi rohkem äratada...võib olla peaksin rohkem ka negatiivsematest külgedest kirjutama :-)

  Pagulane, ha ha ha, just täpselt nii see seal ongi :-)

  ReplyDelete
 4. Soogitooli pakutakse meie peres nii Oliverile kui ka Oskarile - ei saa keegi kuskil aru mis vanusele see tegelikult sobilik on :)

  ReplyDelete