Wednesday, 29 April 2009

I CAN SING AFTER ALL

Kui Greta oli alles sündinud siis laulsin ma talle mõnikord Päkapiku laulu (teate küll seda päkapikku kes elas metsa sees ja maitsvaid saiu küpsetas). Ma ei tea miks just seda laulu aga millegi pärast just seda.
Ma ei ole suur laulja ja viisi endateada ka ei pea kuigi olen kooliajal laulnud laulukooris ja isegi Laulupeol esinenud. Pete kõrval on mu muusikaline kuulmine täiesti null kuna temal on ju mingid erilised kõrvad mis iga väiksemagi heli kinni püüavad ja siis võimaldavad tal seda ka kohe klaveril mängida...muidu kuulmisega on tal küll tihti probleeme ja räägib ise ka keskmiselt kõvema häälega kõigist üle aga noh see on teine teema...

Aga kuna Greta ehk veel ei ole nii kriitiline lauluviisi suhtes siis olen mina ikka edasi laulnud. Üks päev hakkab Pete mingit viisikest ümisema mis mulle kuidagi väga tuttav oli. Algul arvasin et see on mingi inglise lastelaul aga ei suutnud vastavat laulu leida. Äkki sain aru et Pete ümiseb ju seda Päkapiku laulukest JA kohe TÄITSA ÕIGE VIISIGA...järelikult ma ikkagi pean viisi kuna muidu oleks ta ju seda valesti laulnud, kuulnud on ta seda ju vaid minu suust.

Kui ma talle mainisin et OI ÄRA SA SIIN MIDAGI MINU LAULE LAULA Gretale siis hakkas ta seda ka sõnadega laulma. Loomulikult olid sõnad väljamõeldud eesti keelsed sõnad mida ei eksisteeri ja kõlasid üsna naljakalt.

Piltidel Greta esimesi muusika tunde saamas.

6 comments:

 1. Mina laulan seda laulu umbes 10 korda paevas :) Lihtsalt ilus luhike laul ja Oliveri kutsume me niikuinii pakapikuks, nii et sobib.

  Ja nats teemast korvale - otsustasin, et uute kodusse ostan ka endale klaveri ja opin klaverimangu selgeks (mingid algteadmised on, sest vaiksest peast sai koguaeg klimberdatud, aga korralikult opetanud mulle pole seda keegi)

  ReplyDelete
 2. meie peres ka mitu k6va h22lega tegelast:-)

  Seda mehe laulu oleksid pidnud filmima. Kirjeldus k6las juba v2ga l6busalt.

  ReplyDelete
 3. Sa ju õppisid ka kooli ajal klaverit. Mäletad meil oli valge klaveri kool? Ma ei tea kas see tuleb vanadusest, aga olen järjest rohkem neid aegu meenutama hakanud :)

  ReplyDelete
 4. Liina- uskumatu et me käime kogu aeg oma'käimistega' üksteise varjus...on ju sadu lastelaule mille hulgast valida...
  Võib olla see klaveri mängima õppimine oleksgi sulle hea 'keskea kriisi projekt' :-)

  Mul oli ka koguaeg see unistus et mu omas kodus peab kindlasti klaver olema mida ma siis aeg ajalt mängida saaksin...klaver on mul nüüd siin kodus olemas aga kuna Pete on selline pianist siis on mul täiesti isu ära läinud ise seda mängida (koolieas mängisin klaverit...halvasti)

  Katarina- järgmine kord proovin video peale saada

  Kersti- see tuleb kindlasti vanadusest ha ha ha ja arvatavasti ei ole mul veel seda vanadust peale tulnud kuna ma ei mäleta palju sellest valge klaveri koolist. Mäletan et valge klaver mul oli jah kodus ja õppisin seda ka aga ... võib olla on vanadus hoopis mu mälu ära viinud :-)

  ReplyDelete
 5. Mina olen ka tahtnud kogu aeg klaverimängu õppida. Praegu on klaver olemas, aga olen ainult korra sinna taha isutnud. Mees mängib, aga isegi tema pole huvitatud.

  Meie lemmiklaul on "Kollased juuksed, rohekas kleidike.. "

  ReplyDelete
 6. Just, just - keskea kriisi projekt on valmis moeldud :)

  ReplyDelete