Thursday, 26 March 2009


Praegu on mu ema (siis Greta vanaema) nädalakese siin olnud. Homme läheb ta juba kahjuks tagasi Eestisse seega kasutan ta lapsehoidmist ära ja kirjutan siia paar rida.

Greta sünnist on möödas 3 nädalat aga meile tundub nagu oleks Greta meiega olnud juba vähemalt 3 kuud. Me küll ei ole enne lapsevanemad olnud aga kuidagi tundub kõik nii tuttav ja loomulik. Eks see raske ole kui ei saa enam 8 tundi järjest segamatult magada ja harva on võimalik üksteist isegi kallistadagi ilma et üks meist Gretat ei hoiaks samal ajal aga seda me ju teadsime et see nii saab olema nii et ei mingit suurt shoki.


Greta magamise kohta ei julge ma praegu midagi siin kirjutada muidu sõnan veel ära. Ega tal mingit rutiini ei ole, on teine veel liiga väike selleks aga ehk vahelduva eduga hakkame ka sinnapoole jõudma.
Viimasel ajal lähen mina voodi nii umbes kella 8 ajal õhtul. Pete jääb Gretaga ülesse ja kui Gretal nälg tuleb söödab teda pudelist. Voodisse tulevad nad nii umbes 10–11 ajal ja siis hoolitsen mina ülejäänud öö Greta järele nii et Pete saaks segamatult magada. Sedasi saan ma vähemalt korralikult 2 – 3 tunnikest magada ja siis need segatud ekstra tunnid söötmise ja kussutamise vahelt öö jooksul. Mõnikord magab Greta ka esimesed öötunnid Pete rinnal. Päeva magamisest ei tule mul tavaliselt palju midagi välja kuna nii pea kui mina siis otsustan et ok panen silmad korraks kinni siis on Gretal silmad kohe lahti. Nagu oleks tegu mingi nupuga mille peale ma enda teadmata vajutan kui pikali heidan mis tema siis omakorda ülesse äratab.


Muud midagi erilist vist toimunud ei olegi. Praegu kui mu ema on siin tundub et kõik võitlevad salamisi et kes Gretat hoida saab. Emast on palju abi just hommikuti ja õhtuti kui Greta on üleval. Hommikul saan siis ilusti pesul käia, riidesse panna ja maja korda seada ning õhtuti Petega vaheldumisi süüa teha sel ajal kui ema Gretaga tegeleb. Ime kombel suudab ta Gretat väga vaiksena hoida ja teda millegagi koguaeg lõbustada. Petel õhtuti töölt tulles kade meel kuna tema mängukorrad Gretaga on ära võetud – loomulikult on ta aga väga õnnelik et Gretal on võimalik oma vanaemaga tutvuda ja seda vähest aega koos veeta.

No comments:

Post a comment