Sunday, 29 March 2009

MIS ON JUHTUNUD ESTONIA AIR–iga?


Meil oli plaanis minna Eestisse Juuli alguses Juubelilaulupeo ajaks. Enne Greta sündi me pileteid ära tellida ei saanud seega tegime seda eelmisel nädalal. Esiteks avastasime et alatest järgmisest kuust lendab Estonia Air Tallinna ja Londoni vahet VAID kaks korda nädalas. Uskumatu. Londoni lennud on alati poulaarsed olnud ja Londonis küllalt eestlasi kes suveks koju tahavad reisida. Aru ma ei saa kuidas kõik tahtjad vaid kahe lennu peale ära mahuvad.

Teiseks HIND. Me pilteid läksid meile maksma üle £800!!!! Me ei ole veel kunagi nii palju eesti lennupiletite eest maksnud. Sellr hinnaga saaksime juba kuskile eksootilisele maale lennata. Pealegi kui veel võtta et Greta pilet ei maksa midagi (vaid lennujaama maksud mis ei ületanud vist £30). Ok, nagu arvata võisgi siis olid tagasilendamise turismiklassi piletid juba väljamüüdud ja pidime leppima paindliku turistiklassiga (pilet nii umbes 2000 krooni kallim) aga kui ka seda summat sealt maha võtta siis ikkagi £600 lennupiletite eest Tallinna on ikka VÄGA VÄGA kallis hind. Ma ei hakka üldse mõtlemagi sellele et vanasti maksid meie mõlema piletid edasi tagasi £90 naela ringis....

Mis meil muud siis üle jäi kui ostsime need piletid ära enne kui keegi teine seda teeb. Laulupeole tahan nii mina kui ka Pete väga minna seega lendu edasi lükata ei olnud võimalik...peale selle kui lend lähebgi vaid kahel päeval siis ega seal suurt valiku võimalust nagu nii ei oleks olnud...ja hinnad ikkagi hirmus kallid.

EasyJet–iga lendajad me ei ole. Ühtepidi ehk tuleks odavam aga teist pidi ikkagi kallis. Nende lennud lähevad alati nii pahadel aegadel et kas pead siis kell 3 hommikul juba lennujaamas olema või siis lendab tagasi Tallinnast keset päeva kaotades terve päeva ning lennujaam ise on ka meist väga kaugel (Gatwick vaid 20 min). Me oleme selle solgutamise kord läbi teinud ja see ei olnud seda väärt, veel vähem tahaksime seda teha 4 kuuse lapsega...

Jääb vaid loota et Estonia Air ei jäta oma hindu nii kalliteks tulevikus.

8 comments:

 1. Ara hirmuta, me just motlesime et vaja laulupeoks piletid ara osta.

  ReplyDelete
 2. Ostsin piletid ara - £370 mulle ja poistele (juunist augustini), £87 emale uks ots tagasi Londonisse ja £260 Jamesile laulupeoks. Kokku siis £717. Jaab veel ule Jamesile millalgi Juuli lopus voi Augusti alguses 2 nadalane puhkus osta...

  ReplyDelete
 3. Mitte et ma teid rohkem hirmutada tahaks, aga tegelikult pole ju seegi välistatud, et EA varsti üldse igasuguse lendamise ära lõpetab. Viimase kahe aasta jooksul on nad sulgenud ju päris mitu liini, sh meie lähima, Frankfurdi. Liini sulgemisest teatati ette vist napilt kaks kuud, meil õnneks parasjagu pileteid ette ostetud ei olnud.

  ReplyDelete
 4. Liina, sul veab kuna lahed palju pikemaks ajaks ja valiku voimalus piletite suhtes suurem. me laheme vaid 10 paevaks ja kui tahame laulupeo ka sinna sisse mahutada siis piletite suhtes ei ole mingit valiku voimalust :-(
  Lagrits, ma hasti ei tahaks uskuda et Londoni liin taitsa ara lopetatakse ja ma loodan sydamest et EA pankroti kyysi ei langeks.

  ReplyDelete
 5. Ega see mindki rõõmusta, vastupidi. Erinevalt paljudest eestlastest ei ole mul EA lendude ega teenindusega iialgi probleeme olnud ning loodan neile siiralt rõõmsamat tulevikku. Kahjuks on need variandid, mida mina kasutanud olen, järjest kinni pandud. Berliini liiniga lõpetasid nad juba väga ammu, siis lisandus Frankfurt, Brüsselisse vähendavad järjest lendusid ning olemasolevad on pidevalt üsna kosmilise hinnaga.
  EasyJet oma "kõrvalnähtudega" muidugi ei sobi, kui on väike laps.
  Aga minul jääks küll lendamata, kui peaksin selliste hindadega pileteid ostma. Loodan, et auto suveni vastu peab...

  ReplyDelete
 6. Vallerii ja valleraa! Justnagu vastuseks minu kurtmisele vahendab Postimees, et EA Berliini lennud tulevad tagasi ja Amsterdam ka (KLMiga oligi alati üks igavene häda).

  ReplyDelete
 7. Minule sobivad Easy ja Ryan väga hästi.

  ReplyDelete
 8. Kahjuks ei tea ma lennuliinidest ja piletitest küll midagi, sest meil ei ole võimalik kuskil käia :) aga mul on väga hea meel et te Eestisse tulete. Kui hästi läheb esineb ka Laura koor laulupeol. Neil on homme ettelaulmine. Aga laulupidu külastame igaljuhul meiegi. Tere tulemast!

  ReplyDelete