Tuesday, 31 March 2009

MILLEKS LUGEDA BEEBI RAAMATUID KUI...

ON OLEMAS TEISTE INIMESTE BEEBI BLOGID.
Nii hea et mõned inimesed on vaevaks võtnud ja peensusteni oma laste arengust oma blogides kirjutanud. Minul ei ole selleks aega ja viitsimist ja kui aus olla siis mõned asjad tunduvad nii loomulikud et nendest eraldi kirjutama hakata oleks natuke nagu imelik...AGA jube mõnus on just nendest tavalistest ja loomulikest beebi arengu astmetest teiste blogidest lugeda. Üheks selliseks blogijaks on Liina.

Mul vaid vaja avada Liina 'Beebiraamat' beebi 4 nädala vanuse koha pealt et kinnitust saada et Greta öine vaata et iga tunnine üles ärkamine alatest kella 3st hommikul on igati normaalne nähtus selles eas...samuti nagu gaasi valud ja muidu vingerdused...ning see ei ole vaid mina kes just öötundidel oma 'emaduses' kahtleb.

Esmaspäeval käisin Gretat beebikliinikus kaalumas (asi mida siin 'peab' vabatahtlikult kord nädalas tegema). Tänu Liinale olin ma enam vähem kursis mis mind ees võib oodata. Liina kirjeldas kogu protseduuri kui konveierilinti. Õnneks meie kandis asi nii hull ei olnud. Mulle meenutas beebi kliinik rohkem McDonalds–it, või õigemini selle mänguruumi. Suures ruumis oli nii umbes neli erinevat kaalumis lauda, beebi voodi, mängunurk vanematele lastele ja rida toole. Tuba oli mõnusalt soe ja suurte akendega nii et tundus väga hubane. Sisse minnes pidi paberile kirjutama nii lapse kui ema nime ja juba oligi arsti tädi seal kes meid ühe kaalu laua juurde kutsus. Üldse oli kogu toas kokku 3 arstiõde kes emadega tegelesid. Mingit järjekorda või ootamist seal ei olnud. Greta loomulikult pissis kaalu jälle täis ja seda veel kaks korda. Ta teeb seda iga kord, selle vahega vaid et eelmine kord pissis ta ka mind kaalumise käigus täis...ja mina arvasin et ainult poistega seda asja juhtub.
Meid kaaluv arsti tädi oli selline vana mutikene aga väga armas ja kogemustega. Vastas kõik mu küsimused ilusti ära ja andis paar head nõu.
Greta kaalub nüüd 4 kg.

Liina Beebiraamatu põhjal on meil veel palju põnevat ees oodata...ei jaksagi kohe kõike seda põnevust ära oodata ...ja ka Liina uusi sissekandeid.

3 comments:

 1. Ma paneks ka selle beebiraamatu lingi kõrva taha, kui sa sellele viitaks ;)

  ReplyDelete
 2. lisasin Liina blogi lingi postitusele aga tegelikult oli see natuke naljaga pooleks kirjutatud. Mulle lihtsalt meeldib Liina blogi lugeda ja koikide teiste postituste seas annab ta ka hea ylevaate ka oma nooremast pojast kes on Gretast nii umbes 4-5 kuud vanem.

  ReplyDelete
 3. Nojah, lastekasvatuse ekspert nagu ma olen :)

  Ma kirjutan jah Oliverist vahem, asi pole enam nii uus ja katastroofiline - olen harjunud iga paari tunni tagant tousma :)

  ReplyDelete