Tuesday, 17 March 2009

VÄIKESE INIMESE VÄIKESED RIIDED

Enne Greta sündi valmistusin nagu iga teinegi lapseootel ema ette uue ilma kodaniku siia saabumiseks. Ostsime kõik beebile vajalikud vidinad (ja mõned mitte nii vajalikud aga siiski asja eest ka). Mina majandusliku vaatenurga alt vaadates ei kulutanud palju raha väga väikeste vastsündinud beebide riiete peale kuna on ju teada et väike beebi kasvab nii ruttu et enamus asju saab ehk paar korda kasutada ja siis ongi juba väikesed. Samuti on raske ette teada kui väike või kui suur saab sündiv beebi olema ja seega ostsin enamus riideid ikka mõningase kasvuvaruga valmis.

Tegelikult teadsime et Greta ei saa sündides olema suur beebi aga siiski ei oskanud me ettekujutada kui väike on väike. Niisiis avastasime haiglas olles et vaesel lapsel on vaid paar riietuseset mille sisse ta ära ei upu. Isegi kombekas millega oli plaanis ta haiglast koju tuua ja õues magamiseks oli nii suur et Greta kadus jalgade osasse täielikult ära.

Nii juhtusgi et järgmisel päeval kui me haiglast koju saime saatsime Issi Kingstonisse lapsele parajas suuruses riideid ostma. Kirjutasin talle kõik täpselt paberile kust poest mida vaadata ja jätsin talle enam vähem oma valikuvõimaluse. Ta sai ülesandega väga hästi hakkama. Helistas mulle igast poest ja kandis ette ja pidas nõu et mida võtta ja mida jätta. Temal tavaliselt ei ole riiete ostmisega probleemi, tema läheb ja ostab mida vaja on ja ei vaata otseselt kui palju midagi maksab ja et kas see on seda hinda väärt asi. Mina olen tavaliselt see kes käib ikka paari poe vahet enne ja võrdleb hindu jne kui midagi ära ostab.

Koju jõudes asju kottidest välja kallates ütles ta mulle et vaata ma ostsin kõik asjad piltidega mida ma eesti keeles ütelda oskan.
Look SEEN, KOER, PUU (hääldus pigem phuu), ORAV (Pete lemmik sõna). Kui ma seda triibulist kostüümi nägin siis teadsin et Pete ei oska öelda triibuline eesti keeles ja küsisin et aga mis see siis on? Pete vastas ilma kõhklemata et SIPSIK (meie Sipsikul on ju punase triibuline kostüüm seljas).

Kui keegi enne imestas et miks või kus Petele sõna ORAV vaja läheb siis nüüd kulub see täiesti asja ette ära. Gretal on nüüd orava kostüüm ja kui me Laupäeval Kingstonis käisime nägi Pete poes ka sellist Oravaga kapuutsikat ning ütles kohe et selle me peame ostma...Greta on meil nüüd väike hoody – Orava gangi plika:-)

7 comments:

 1. nii armas, et eesti keeles neid sõnu ütles :) kohe südame võtab soojaks. "Sipsik" oli mu lemmik :)

  Noh, minagi pole riideid veel ostnud (8.nädalat tähtsa päevani)...ei julge nagu, et äkki saavad liiga väikesed või liiga suured. Suurte riietega pole probleemi, väikestega küll... Aga midagi peab vaatama, sest juba haiglasse tahavad nad 5 vahetusriiete komplekti.

  ReplyDelete
 2. Kus ta need riided ostis? Nii armsad mustrid...

  ReplyDelete
 3. H&M-st ja triibulised asjad yhest teisest rootsi poest Polarn O. Pyret (POP). H&M-s on tihti toredaid asju nii poistele kui tydrukutele. Hea kvaliteedi ja hinnaga.

  ReplyDelete
 4. Ma ei teadnudki, et H&Mis beebiriideid on :)

  ReplyDelete
 5. Kingstoni H&M onneks on keskmist sorti valik, Londonis suurem. Enne oli ka Wimbledoni omas ka beebi asju myygil aga kahjuks enam ei ole muidu oli seal hea valik.

  ReplyDelete
 6. Kena loominguline lähenemine eesti keele õppele. Aga mul on Sipsik millegipärast sinisetriibulisena meelde jäänud.

  Titade riietega juhtub teadaolevalt kaks asja: neid kulub tõesti palju (alguses muidugi mitte, aga kui juba tegijam on, siis päevas mitu komplekti) ja need jäävad väga kiiresti väikeseks. Aga eriti tüdrukuid on ju nii tore igasugu nunnudesse kostüümidesse riietada.

  ReplyDelete
 7. ah ha, sipsikul on jah tegelikult sinise triibuline kostyym aga kui me selle endale pulmadeks saime siis ei sobinud need sinised triibud kuidagi meie magamistoaga ja seega lasin oma emal talle punase triibulise kostyymi ommelda...selleparast ongi nyyd meie sipsik punane ja patsidega ja taitsa tydruku moodi....kui jargmiseks ehk poiss synnib siis tema Sipsik saab sinitriibuline olema :-)

  ReplyDelete