Monday, 2 February 2009

LUME KATASTROOF

Eile õhtune väikene lumevaip ja vaikselt langev lumi on öö jooksul kasvanud 100 kordselt. Kell 3 öösel käisin aknast vaatamas ja mu süda hõiskas rõõmust kui seda muinasjutulist pilti nägin. Raske oli uuesti magama jääda kuna nii suur oli tahtmine õue sinna lume sisse sumama minna....

Praegu on kell 7 hommikul ja asi on rohkem lume katastroofi poole pöördunud. Pete lahkus kodust varem kui kunagi enne kuna teadis et täna võtab tööle minek topelt aega. Minu ärevus ja rõõmu tunnet ta ei jaganud, pigem oli ta VÄGA VÄGA mures millest mul oli tol hetkel raske aru saada....nüüd aga kui ma talle just helistasin sain aru miks.

Nimelt kuigi ta lahkus pea üle tunni tagasi kodust ei ole ta kuskile veel jõudnud vaid istub mootoriteel kinni.........ning lund ainult sajab juurde. Ta oli juba otsustanud et tööle minekust ei tule midagi välja kuna kui ta ka sinna mingi aeg ja läbi imede pealelõunaks või veelgi hiljemaks jõuaks siis tagasi koju ta sealt kindlasti enam ei saaks.

Nüüd aga istub ta teel ilma et saaks ümber keerata kuna teed on kõik kinni pandud ja autod kas libisevad teelt välja ja tekitavad ummikuid voi siis lihtsalt jäävad seisma ja kattuvad lume alla. Talvekumme ju siin autodel ei ole.

Normaalsetes oludes oleks ta vaid ehk 20 min kauguselt kodust AGA nüüd võib ka juhtuda et ta istub TERVE PÄEVA seal teel kinni. Õnneks on tal lõunasöök kaasas ja ma ka loodan et küllaldaselt bensiini et end soojas hoida.

Pildid lumest lisan kohe kui õues natuke valgemaks läheb.

To be continued...


Kell on 8.00
Tund aega hiljem ja Pete istub ikka samas kohas - see saab olema pikk istumine...juba on ka kahtlust et hea kui ta ohtuksgi koju saab :-(
Bussid ei soida yldse ja rongiliiklus on hairitud, enamus lennujaamasid on kinni.Ma ei usu et ma täna oma autoga kuhugi pääsen. Meil ei ole isegi labidat välja kaevamiseks.

Kell 12.30


Abikaasa jõudis õnnelikult koju kella 11 ajal, seega see väikene jupp mis tegelikult oleks võtnud ehk kõige rohkem 40 min kestis tal 5 tundi. Seda siis vaid põhimõtteliselt paarkümmend kilomeetrit kodust kaugemale ja tagasi. Isegi meie kodu tänavasse ei saanud ta ühelt poolt sisse keerata ja pida suure ringi tegema et teiselt poolt kus autod olid juba käinud sisse sõita ning tegemist ei ole mingi väikese küla tänavaga. Vähemalt ei pidanud ta terve päeva seal mootoriteel istuma. Seal istudes sattus ta rääkima korval seisva autojuhiga ja nii sama naljaviluks küsis et kas mees teab kus lähim WC on. Tuli välja et ka see mees oli viimased paarkümmend minutit juba jalad ristis istunud ja lõpuks otsustasid nad mõlemad teistele eeskuju anda ja ronisid üle suure tee kraavi pissile.

Vaene mees sai vaevvalt kodu uksest sisse ja ühe kohvi joodud kui ma ta juba jälle välja jalutama tirisin. Loomulikult ei saanud ta mulle ei öelda ja nii me siis läksimegi kohalikku väikesesse poodi porgandeid ostma ja postkontorisse (mis muidugi kinni oli). Lumememme tegemisega taga–aias sain ma ise hakkama ja lasin tal rahus toas arvuti taga istuda.
Naabrimeeste autod ja meie esiaia puud lookas lume all.


7 comments:

 1. Sain sinu blogist esimesena selle uudise. Mees pidi t2na UKst t2na tagasi tulema, aga vaatasin http://www.aaroadwatch.co.uk/ , et M25 on 5-20mph ainult. Nyyd ilmateadet uurima.

  ReplyDelete
 2. Good luck talle. Hea on kui nii 15mph soita saab. Jarjest pohjustavad seiskuid just teelt voi rivist valja libisevad lorry -d ja siis ei paase keegi enam edasi...mida kauem aga paigal seisad seda paksema lume alla nii auto kui ka tee kattub...taiesti uskumatu!!! Loodan et ta ikka yhestykis kohale jouab.

  ReplyDelete
 3. kalli! pöidlad pihus Pete'ile!

  meil tuleb lund vahelduva eduga, kesklinnas on tänavad puhtad, aga mujal küll mitte. nii et seal on liuväli ja sumpamine missugune! päris selliseid hangi nagu teil veel pole, aga kui samas vaimus edasi läheb, siis ei imesta üldse.

  saatsin hommikul Pauli bussi peale - vedas, et saime just tollel ajal sinna - aga muidu oli ühistranspordiga kehvasti. nüüd on vist parem kui hommikul. sain kenasti tööle...

  soojad kallid sinnapoole! :)

  ReplyDelete
 4. Uhked lumememmed! Meil Belgias oli hommikul ka lumi naljaviluks maas, siis sadas natuke vihma ja ongi l2inud. Mees teeb homme uue katse teele asuda.

  ReplyDelete
 5. Vaene Pete :) Onneks sai aga koju, ma loodan, et James ooseks too juurde ei pea jaama :|

  ReplyDelete
 6. Veab teil, saate vähemalt ilusaid lumepilte :D

  ReplyDelete
 7. ooooh, kui palju lund :)
  lõpp hea kõik hea! ...aga lugesin postimehest, et saate veel natukene lund juurde :)

  ReplyDelete