Saturday, 28 February 2009

KUIDAS SELLE ILMAGA SIIS NÜÜD LOOD ON?

Lugesin eilsest Postimehest internetis et Tartusse on suurel hulgal lund maha sadanud mis on häirinud autoliiklust ja et lumekoristamine on käimas täie hooga. Inimesi hoiatati olla ettevaatlik lumega koormatud puude läheduses kuna nende oksad võivad suure raskuse all murduda.
Lund oli hommikuks maha sadanud 16–17 cm ja seda on tänavatelt puhastamas kokku 49 lumekoristusmasinat!!!!!
Uudist jätkus ka veel tänasesse lehte.

Nii kuidas selle ilmaga siis seal Eestis nüüd lood on? Kui meil siin lund ühe ööga maha sadas pea 30 cm ja elu seisma jäi siis selle uudise peale Eestis naerdi ja kommenteeriti et küll on ikka imelik ja naeruväärne et nii vähese lume tõttu kohe elu seisma jääb ja suur paanika 'majas'. Keegi nagu ei pööranud tähelepanu et seda juhtub meil siin ehk kord 20 aasta jooksul ja et puuduvad täielikud kogemused ja vahendid et sellises olukorras normaalselt edasi toimida.

Miks selline väike lumekiht siis Tartus sellist suurt uudist tegi et isegi kaks päeva lehes kirjutamist leidis...ning eriti veel kui sellise väikese linna peale veel 49 lumekoristusmasinat on mida kasutada. See ju iga aastane asi. Ma ei tea aga meil siin suuremate linnade peale oli vaid ehk paar masinat kes suure töö ära püüdsid teha ja vähegi teed puhtad proovisid hoida...ok soola pidid nad lõpuks tuhandete tonnide viisi Hispaaniast sisse tooma ja vahepeal kasutasid isegi laua soola et elu jälle käima panna aga hakkama said.
Nii et milline uudis siis nüüd rohkem naeruväärne on?

Kõikidele tartlastele aga HEAD NAUTIMIST :-)

3 comments:

 1. :) Imelik tõesti, ju need tartlased siis äpud on:) või pole lihtsalt peale majanduskriisi enam millegist muust kirjutada(kõik lehed on juba pea poole õhemad). Ma pole ise küll neid artikleid lugenud. Meil Tabasalus sadas õige pisut,isegi lükata polnud vaja.

  ReplyDelete
 2. ma pole saanud mahti viimasel paaril päeval lehti lugeda, aga eile rääkisin isaga. meie kodus Põlvamaal oli kena lumetorm olnud (umbes 60% vägevast novembrituisust), aga sahad töötasid ja midagi katastroofilist ei juhtunud.

  janoh, kui meedial muust pole pasundada, siis ilmast võib alati rääkida :D

  ReplyDelete
 3. Tartlasena ma muidugi nautisin seda suurepärast ilma. Ja jäljed sellest on siiamaani nauditavad, ehk puud on kena kattega ja mitte mustendavad.
  Iseenesest pold ull muidugi, ja ega ta tähendanudki kriisi, aga nii palju lund on ikka korraga natuke paljuvõitu. Ja sadas hommikupoole juurde kogu aeg.
  Lumekoristusmasinaid nägin võrreldes sügisese uputusega palju rohkem, isegi kolm tükki korraga. Ja ei old miskit äda, ainult paljud tee ääres seisvad autod lükati kinni. Ja kuna ära pole suurt miskit sulanud, siis on lund jätkuvalt kuhjas mõne koha peal, kus liikuda tahaks.
  Aga peamine põhjus, miks sellest kirjutati, on selles, et Tartu linn, nagu vist ka Tallinn, annab suuremate lumesadude korral alati teada, kas ja kui palju lumekoristust tehtud on. Mis iseenesest on ju kena. Ja siis lehed trükivad selle ära. Ja see ei tähenda sugugi, et oleks paanika.

  Muide, alles neil päevil on olnud siin võimalik nautida ka talvevaikust, päris tõsist valget vatist vaikust, mis sellise sajuga kaasa tuleb. Mõnus.

  ReplyDelete