Sunday, 2 November 2008

KAS TÕESTI TERVISLIK???


Teen praegu väikest eksperimenti Sainsbury- ist ostetud salatiga. Pildilt võite näha kui värskena see salat välja näeb. Pilt on tehtud paar päeva tagasi aga ka praegu näeb salt täpselt sama värskena välja. Pete sõi kogematta salati peamised lehed ära kuna ta ei teadnud et see oli minu eksperimendi salat aga ka need lehed nägid ilusad välja. Kõik tundub ju tavaline aga vaadake järgmise foto peal oleva pakendi kuupäeva ning võtke arvesse et meie ostsime selle salati veel paar päeva enne seda kuupäeva ning asi ei tundugi enam nii tavaline.
Inimestel soovitatakse süüa tervislikult aga palun seletage mulla kuidas saab selline toit olla tervislik mis säilib ilma muutusteta pea kuu aega. KUIDAS ON SEE VÕIMALIK???
Me tellime orgaanilise (mahe) toodete kasti koju iga nädal ja kui on salati hooaeg siis on kastis ka salat sees ja ma võin teile kinnitada et see salat kestab vaevalt 3 päeva. Meil oligi vahepeal probleemi selle nii ruttu ära söömisega kuna kumbgi meist ei olnud väga innukas seda mullast puhtaks pesema.
Ma ei taha mitte mõeldagi mis ainetega on seda Sainsbury (või mis tahes poe) salatit piserdatud või millega seda kasvatatud. Arvatavsti pean selle koha pealt lihtsalt silmad kinni panema ja seda proovima osta talvel nii vähe kui võimalik. Oma eksperimendiga aga ma jätkan kuna tahan näha millise rekordi see salat suudab välja venitada.

PS. Kas olete tähele pannud Eestis või mõnes teises välisriigis käijes (näiteks Itaalias) kuidas toidupoodides juur-puuvilja letid lõhnavad. Inglismaal seda ei ole juhul kui just ei lähe kuhugi farmi poodi, turule või siis eri rahvuste väikestesse poodidesse. Mulle nii meeldib see lõhn.

4 comments:

 1. njaa. mul seisid kunagi õunad akna peal. ma ei tea, mitu kuud, aga välimuses ei muutunud midagi. nüüd olen nende välismaiste ostmisest loobunud, sest sel pole lihtsalt mõtet.

  ja kui ma turul (või ka poes) mingeid juurikaid/puuvilju/söögikraami ostan, on mul komme kõike nuusutada. see, mis hästi lõhnab, läheb korvi ka. plastmassist üritan nii kaugele hoida kui võimalik. üks sõbranna alati pahandas, kui ma kõike enne maitsmist nuhutasin, aga selgus, et see polegi nii paha mõte...

  ReplyDelete
 2. Õuntega on teine lugu kuna need ju kestavad nagu ka kartulid kas või talv läbi keldris....

  ReplyDelete
 3. Salat on üks enim-pritsitud aiakraam üldse, mingis lehes kirjutas sellest pikalt,isegi juba kilekotti pakituna on ta mingi gaasi sees. Mina selletõttu salati tarbija ei ole, vahel harva ostan, kui kohaliku kraamiga tegemist, eriti spinatit. Loodusest hooliv ilmakodanik peaks ikka hooaja kraami tarbima ja söögilauda selle järgi sättima. Aastaringselt maasikaid süüa on tervislik ja tore, aga ega neil talvel enam õiget maitset ei ole.
  Mis puutub lõhnavasse juurvilja ja puuviljaletti, siis pole sellist asja enam ammu ka Eestis. Kohalikud supermarketid on importkraami täis, isegi suvel otsi tikutulega eesti kurki ja tomatit taga. Ka turgudele jääb eesti toodangu müüjaid üha vähemaks.

  ReplyDelete
 4. Kuidas eksperiment edeneb?
  Olen ise ka mõelnud juurikate "tervislikkuse" üle. Peaks uurima, kas meil siin mõnda farmi pole..

  ReplyDelete