Wednesday, 24 September 2008

SIANNA 1 SÜNNIPÄEVJuba ongi aasta möödas sellest kui Sianna siia ilma saabus. Siit pilt sünnipäeva lapsest ja tema õest.

Sünnipäeval oli ka üks teine peaaegu aastane tüdruk. Tüdrukud said omavahel väga hästi läbi. Mängisid kõrvuti ilma mingi probleemita. Kui üks tahtis mänguasja mis teise käes oli siis aitas kui ta käe selle poole sirutas ja teine andis kohe ilma mingi kiunumiseta. Paari sekundi pärast kui ta seda jälle tagasi tahtis aitas kui käed selle poole suunas ja juba oligi see tal tagasi pihus. Mäng kestis ilusti nii kaua kui üks emadest tuli kohale sokolaadi pakikesega (white milky bar buttons). Esimene sokolaadi nööbike läks rahulikult tüdrukutele suhu, teine ka veel aga kolmanda juures algas võitlus. Üks suutis oma nööbikese rutem ära süüa kui teine ja sai ka uue rutemini suhu ja see teisele tüdrukule kohe üldse ei meeldinud. Varsti oli tuba kisa täis ja algas rünnak sokolaadi paki pool.

Ma istusin seal suu ammuli. Mulle tundus nii imelikuna et nii väikestele lastele üldse sokolaadi antakse ja siis veel ka valget mis on ju tegelikul puhas rasv. Ma ei tea võib olla on see tavaline asi lapsevanemate hulgas. Oma last prooviksin ma küll hoida nii kaua kui võimalik igasugusest magusast eemal, välja arvatud ehk jäätis ja ise küpsetatud asjad kus ma tean kui palju mida sees on. Aga kes teab võib olla aasta pärast olen teist meelt?

6 comments:

 1. nohjah... kui vanemad lapsed on majas siis on voib-olla raske sokolaadi vaikestest eemale hoida. konkreetsel juhul tundub, et suurem laps ei olnud silma all samasid komme soomas, nii et mina oleksin ka need andmata jatnud.

  ReplyDelete
 2. Minu teada suurem laps ei soogi palju komme, rohkem sokolaadi jogurteid. Samas ka kui beebi ei ole enne 'komme' saanud siis kuidas ta teab seda tahta. Maitse jargi ju mitte kui just mitte valimuse jargi - ma pistaks saia tyki katte :-) Mida ka hiljem temaga tehti kui madin suureks laks.

  ReplyDelete
 3. On jah nii, et kui titt pole kommi saand, siis ta ei tea tahtagi. Meil oli ikka päris pikka aega vaikus majas. Poes käisime ka nii, et shokolaadiletist saime vabalt mööda minna.
  Ma ka lugesin, et oot mis värk.. et aastasele ja shokolaadi...
  Sel suvel ma mõtlesin, et mis heategemine see on, kui shokolaad näpus kylla tullakse. See shokolaad on ekstra lapsele ostetud. Mõtlesin koguaeg, et toogu parem banaan või õun. Aga öelda ei julgend :D
  Õde ostis peaaegu iga päev üllatusmuna.. nyyd muud juttu pole, kui muna ja muna..

  ReplyDelete
 4. Eestis olles topitakse vaikestele lastele toesti palju kommi pihku... sageli teevad seda taiesti voorad, kes tahavad lapsele head meelt teha. Ukskord tehti meile uhes restos sellist nalja, et soogitegemine vottis ule tunni aega ja kuna me kaisime aeg ajalt kusimas (lapsed juba nihelesid liiga palju) siis pandi prae korvale suur lutsukomm. Niipea kui taldrikuid lahenemas nagime, krabasime kommid ara, aga lapsed olid kahjuks ka juba kraami nainud. Prae soomisest seekord eriti midagi valja ei tulnud.

  ReplyDelete
 5. ...ja kes on SIANNA?! Meil Kosel pole küll varem sellist nime kuuldud? Palun tutvustust! Ja Helle ka ei tea!

  ReplyDelete
 6. No tere Andres, nagu naha oled sa alles varske meie blogi lugeja. Kui saa eelmise aasta Septembri kuu sissekannet loed siis saad teada et Sianna on Pete noorema oe Debbie teine tytar. Chloe, tema esimene tytar oli meie pulmas lilleneiu kui maletate.
  Palju tervitusi teile sinna Kosele ja tore kuulda et te ka siin lugemas kaite :-)

  ReplyDelete