Monday, 22 September 2008

FORBIDDEN MOVIE


Eelmine nädal leidsin raamatukogust sellise DVD. See hakkas mulle silma kuna tegemist on vene filmiga (täpsemalt valgevene filmiga). Kui ma kodus filmi vaatama hakkasin siis esimene asi mis ekraanile ilmus oli suur hoiatus et SEDA FILMI ON KEELATUD RENTIDA VÕI MÜÜA ENDISTES NÕUKOGU LIIDU OSADES.
See hoiatus ajas mu kõrvad kikki. Tahtsin ruttu teada saada MIKS? Vaatasin siis seda filmi suure huviga. Filmi enda kohta ei oska ma suurt midagi öelda. See oli hästi tehtud ja näitlejad ka vist head. Tegemist oli loomulikult Teise Maailma Sõja filmiga ja nagu oodata võis oli filmi teemaks kui õiglased ja uljad olid punaarmeelased ja kui metslikud sakslased. Märgin siin kohe ära et ma ei poolda vägivalda nii ühel kui ka teisel moel ja ei proovigi öelda et see mis sakslastel plaanis oli on kuidagi õigustatud. Teame aga kõik ega need punaarmeelasedgi ise palju paremad olnud.
Filmi lõpuks ei olnud ma ikka veel aru saanud kuidas või miks see film oli keelatud endistes nõukogu liidu osades. Vaatasin ka ära ekstras aga ka sealt ei saanud ma selgust...

3 comments:

 1. M6nikord on keeld peal, kui see on ainult myygiks m6eldud yhes koas ja teise regiooni jaoks on teine partii jne. Segane jutt, aga vist n2itks ka Singig Revolution'il on peal, et seda v6ib ainult Eestis kasutada, ehk siis ameeriklased jm. peavad selle USAst ostma mitte Eestis kylas k2ijes. Jabur. Minu meelest v6iks k6ik filmid olla 0 regiooniga, oleks ka levik laiem.
  Vaatasin oma Singing Revolution plaati ja sellel lausa peal kirjas "Licensed for use in Estonia only". Selle j2rgi v6ib arvata, et seda Belgias kodus vaadates rikun ma mingit seadust.

  ReplyDelete
 2. Sinu fimi puhul on siis ilmselt endistesse NL osadess paisatud teine partii.

  ReplyDelete
 3. Sul voib oigus olla. Tavaliselt trykitakse jah selline teade kas dvd kaanele voi siis normaalses suuruses kirjas kuskile filmi algusesse koos tekstiga et kas on alla teatud vanuse keelatud jne. See aga oli suurelt yle kogu ekraani, juures Inglise lipp. Mul tuli ka vahepeal selline tunne et ei tea kas ma ise yldse tohingi seda vaadata kuna olen ju endisest Noukogude Liidust.
  Peaks vist rohkem vene filme hakkama vaatama -eriti neid mis keelatud :-)

  ReplyDelete