Thursday, 5 June 2008

Car Boot Sale - Auto Pagasniku Müük


Meil oli aastatega majja kogunenud igasugu träni mida meil ei olnud viitsimist ebays müüa ja postitamisega jännata ning mis heategevus poodide jaoks natuke liiga head tundusid. Mitu kuud olen ma Petele peale käinud et lähme car boot sale et seal oma kraam maha müüa. Pete oli nagu mõttega nõus aga tal ei olnud otsest tahtmist kuskil auto pagasniku otsas külma ilmaga passida päev otsa ja seega vastas ta mulle alati et jah küll me üks päev läheme.

Täna siis saabusgi see päev täiesti ootamatult. Meie sõbrad Tonyd juhtusid Petele mainima et neil on plaanis Pühapäeval car boot sale minna. Pete haaras siis kohe juhusest kinni kuna ta tahtis asja kaelast ära saada ja veelgi parem kui sõbrad ka kaasas, seltsis segasem. Õnneks juhtus meil ka just see pühapäev vaba olema nii et seadsime sammud ruttu pööningule kust kraami kokku hakkata korjama.
Start läks lahti hommikul juba kella 5.30 ajal meie jaoks. 6 ajal lahkusime kodunt et Tony juurde jõuda kella 7ks. Sealt omakorda paarkümmend minutit sõitu nn laadaplatsile kus pidi kella 8 kohal olema. Kohale jõudes olimegi Õnneks üsna esimeste seas, kuigi meie ees oli juba 55 autot. (Tony-id ise aga kahjuks ei saanud tulla nii et läksime naistega Vally ja Heleniga.)Selline nägi välja WC
Kui meile meie parkimis koht kätte näidati läks agaraks toimetamiseks. Kuna see oli meie esimene car boot sale siis oli meil kaasas palju asjatundjate nõuandeid. Meid oli hoiatatud nende tüüpide eest kes ründama hakkavad veel enne kui sa oma asjad autost jõuad välja võtta. Tihti on need ka inimesed kes parema kraami alguses kokku ostavad ja siis pärast kallimalt oma auto ees maha müüvad. Nendele tüüpidele soovitati hind nii vara kohe 3 kordseks panna.
Noh, tegelikult oli meil ükskõik mis teised meie asjadega pärast teevad kuna meie tahtsime vaid oma kraamist mis tahest hinna eest lahti saada. Vaevalt aga olin ma saanud autost välja astuda kui minu juurde hüppas üks selline mees ja küsis palju me tahame saada selle vormeli auto raja eest mille karp auto aknast paistis. Kodus mõtlesin et olen rahul selle kas või £5 eest maha müüma aga nõuannete kohaselt küsisin selle eest nüüd 3 kordse hinna, seega £15. Mees oli kohe nõus ja esimene müük oli tehtud.
 Tegelikult oli meil üsna vähe asju müügiks (rohkem ikka küll kui üleval oleval pildil näha võib – need pildid on tehtud üsna lõpu poole) eriti kui veel võrrelda meie sõpradega kellel olid lauad täis nii laste riideid kui mänguasju, rattaid jne.
Pete oli müügiks kaasa võtnud ka suure kasti iga sugu juhtmeid ja arvuti vidinaid ja muud seesugust. See kast oli nagu magnet meestele. Ikka ja jälle tuli mõni neid vaatama ja lahkus mingi juhtmega. Pete imestas koguaeg et keegi selliseid asjatuid asju otsab, mina aga ainult korjasin raha nende käest ja ei imestanud midagi.
Vahepeal oli meie laua juures selline hulk inimesi ostmas et ma ei jõudnud nii ruttu peast tagasi antavat raha arvutada ja ütlesin ühele mehele et raamat maksab 20 penni asemel 20 naela….
Siin demonsteerib Pete ühte müüdavat nahktagi. Kahjuks keeldus ta minu kleitidele ja seelikutele sel viisil reklaami tegemast.


Üld kokkuvõttes oli ostjate seas ülekaalus imigrandid ja muslimid. Ühele vene tädile müüsin oma kingad mida kahjuks ise ei saanud kanda kuna hõõrusid. Sain natuke vene keelt harjutada, pean silmas siis numbreid kuna ega ma midagi rohkemat enam selles keeles öelda oskagi.

Päeva lõpuks saime peaaegu et kõik asjad müüdud. Järele jäid vaid mu pulma kingad, paar kampsikut ning lauamängud. Kokku saime £143 mis ei ole just suur raha aga kui mõelda et saime selle meie nii nimetatud rämpsu eest siis on küll üsna suur summa.
Nii et igati asja eest päev.

6 comments:

 1. Eesti keeles on sellise koha nimi kirbuturg või täika.
  Üks asi häirib, kui Sinu muidu huvitavat blogi loen, kokku- ja lahkukirjutamine. Kas tõesti on ununenud, millised on eesti keeles elementaarsed liitsõnad?

  ReplyDelete
 2. Tunnistan ausalt et mul on tõesti raskusi eesti keeles kirjutamisega ja ka mõtlemisega.
  Ma nii tahaks siia palju sagedamini kirjutada ja ka midagi palju huvitavamat (paremas kirja stiilis) aga kogu teksti peas inglise keelest eesti keelde tõlkimine on oma ette töö ja võtab nii palju aega et lõpp tulemus venib ja venib alati...ning kõiki päevi ei taha ma ka siin arvuti taga veeta.
  Inglise keele peale ka ei saa üle minna kuna kirjutan ju seda blogi eelkõige oma vanematele ja teistele sugulastele kes kõik inglise keelest aru ei saa.

  Ma olen hiljuti mõelnud selle üle et mida teha kas kirjakeelt vahetada või üldse ära lõpetada. Ideaalselt tasuks sellele blogile lisaks ka teine blog teha kus inglise keeles rohkem blogi maailma siseseid ja rohkem argumentaalseid teemasi kirjutada aga siis vist ei jääks paris eluks üldse enam aega.

  Võib olla peaksin hoopis endale eesti keele õpetaja palkama kes punase pastakaga mu kirjavigu parandaks :-)

  ReplyDelete
 3. anna andeks, et ullisti küsin, aga kui kaua Sa Inglismaal eland oled? Sinu jutu järgi tundub, et oled inglise keele nii omaks võtnud, et mõtled selles keeles esimesena ja eesti keel on teiseks taandunud. kui kaua selline protsess aega võtab?

  olen mõtelnud, et võiksin Inglismaa eestlaste keelt uurida, aga muidugi pole veel niikaugele jõudnud. Sina oleksid kindlasti põnev allikas :)

  ReplyDelete
 4. Küsi aga julgesti. :-)
  Olen siin elanud peaaegu 15 aastat ja enne seda 2 aastat Soomes. Ma ei mäleta millal ma lõpetasin eesti keeles mõtlemise aga mul on tunne et tegin seda juba siis kui ma Soome elasin ja iga päev soome keeles rääkisin. Kui ma siia elama tulin siis rääkisin ma nii soome kui ka inglise keeles ja peale 5 aastat vaid inglise keeles.

  Eesti keelt räägin vaid enam vähem normaalselt kodustega Eestimaal või telefonis( ja siis ka tahaksin inglise keelseid sõnu enda väljendamiseks kasutada) aga imelikult kui keegi teine eestlane keda ma ei tunne minuga rääkima hakkab siis läheb keel kohe sassi ja kokutan kui lollike.
  Eesti keeles ei mõtlema aga enam üldse – ainult siin blogis kirjutades.....praegugi just higistan siin minu järgmise sissekandega et see kaelast ära saada ja siis puhkse reisi jutuga pihta hakata (mille tekst on õnneks juba puhkusel kirja pandud).
  ...nii etkui tahad mu keele oskusi uurida siis ole lahke, olen sinu käsutusel...ära vaid liiga kaua oota muidu võin keele täiesti ära unustada :-)

  ReplyDelete
 5. Minule meeldib sinu blogi ja eesti keel ka.. jätka samas vaimus :)

  Vead mind ei häiri, aastad ju siiski teevad oma töö. Sa oled tubli, et eesti keeles kirjutad. Ma ei julge inglise keeles kirjutada, sest teen vigu..

  ReplyDelete
 6. Ma nii tahaks ka mõnele täikale minna, aga pole autot ja need, mis keset linna on, on väga jamad olnud.

  ReplyDelete