Monday, 10 March 2008

TOOOOORM

Kuulen kuidas tugev tuul meie kamina lõõris jälle puhub. Kindlasti olete juba kuulnud ja lehest lugenud ja pilte näinud et Inglismaal kohal on torm.
Esmaspäeva öösel ärkasin öösel selle peale et tugev vihm peksin magamis toa akna peale ja tuule mürin oli väga kõva. Mõtlesin juba vahepeal et võib olla peaks kilekad selga panema juhuks kui vihm aknast sisse murrab aga õnneks seda ei juhtunud...et me ülejäänud öö kilekatega vihma käes magama oleks pidanud...kuigi korralikust magamisest oli asi kaugel kuna muretsesin Pete pärast kes selle tormiga tööle pidi sõitma.

Õnneks ei olnud ma ka aeda jätnud kastekannu voi aiamööblit ja väikeseid lillepotte mis tuulega oleks kindlasti kellegi teise aeda lennanud või meie veranda klaas seinad või lae sisse löönud. Hommikul ärgates jooksin kohe ruttu aknast välja vaatama et kas meie 'nukumajal' on ikka veel katus alles.
Mereääsetes linnades aga pidid inimesed lausa lambi postidest kinni hoidma et tuul neid minema ei viiks ja merelained kasvasid hiiglas suurteks. Õnneks meie kandis asi nii hull ikka ei olnud

Huvitav on see kuidas ilm võib ühest äärmusest teise paari minutiga muutuda. Tuul oli nii kõva et maja ees olevad kuuse moodi puudel olid ladvad peaaegu maas ning vihma sadas kõvasti ja seda kuni kella 9ni hommikul. Siis jäi kõik vaikseks ja varsti tuli soe päike välja ning tuulest polnud haisugi. Väljas olles vätsin isegi jope seljast kuna oli nii palav. Siis kella 12 ajal hakkas jälle meeletult tormama.

Täna ööseks lubatakse jälle tormi mille algust on õues juba kuulda.

4 comments:

 1. Oi, kui armas majake! Hoiad seal aiatööriistu? Või paned sinna külalisi? :D

  Torm on mõnel pool jube jah. Meil mõjub see ainult nii palju, et küte peab öö läbi sees olema, muidu läheb maja külmaks.

  ReplyDelete
 2. Aiatööriistade jaoks on meil teine majakene (shed). Nukumajakest (ma kutsun seda doll's house) kasutame praegu recycle majana kuhu paneme vanapaberit, pappi ja klaasi ja plastmasist pudeleid. Mõnikord ka kasutame seda keldrina kus hoiame kartuleid ja muid juurikaid mis külmutuskappi ei mahu.
  Sinna saaks ka väikese külalise magama panna kuna seal on korraliku vaibakattega põrand. Enne oli seal ka väike radikas ja elekter sees mida meie aga praegu ei kasuta.
  Väikesed suvitajad are welcome :-)

  ReplyDelete
 3. Ok, ma võtan siis kiiresti kaalus alla, et väikseks saada :D

  Inglased on ikka lahedad.. isegi aiamajakeses vaipkate.. ei tea, kas kuuris ka...

  ReplyDelete
 4. tead ma vaatan ja vaatan seda majakest... see on nii lahe.. meenutab lapsepõlve.. meil oli ka pisike majake, aga mitte nii ilusti värvitud...

  ReplyDelete