Saturday, 22 March 2008

OLEME NORFOLK-s

Tegelikult oli meil plaanis munadepähad veeta Prantsusmaal sõprade juures kuna aga lennupiletid pühade ajal oleks meile maksma läinud üle 500 naela (180 naela asemel nädal hiljem ja selle hinna sees on piletid meile mõlemale ning auto laenutus 3 päevaks)siis tundus see meile lollusena nii palju rohkem maksta lihtsalt pühade pärast.Sellepärast otsustasime Prantsusmaa asemel hoopis Norfolki sõita, koht kus me ennegi oleme käinud ja mis meile väga meeldib. Et vältida suuri liiklusummikuid mootori teedel siis alustasime oma sõitu Norfolk–isse
reedel juba kell 7 ajal hommikul. Tänu sellele oli 3 tunnine sõit lausa nauditav. Ei mingit takistust või seisakut terve reisu ajal. Isegi päike paistis suurema osa sõidust.
Kohale jõudsime juba kella 10 ajal hommikul. Kõige pealt sõitsime ühte väikesesse külla nimega Burnham Market. See, ja nagu enamus Norfolki külasid, on täis kõrgema klassi inglasi mida on näha nii inimestest endist kui ka kohalikkest poodidest ja resoraanidest. Ei mingeid huligaane voi kapuutsikaid või õllekõhtudega lärmavaid jalgpalli hulle. Täielik nauding....eriti mulle kes kohe peale väikest kohvi väikestesse poodidesse tormas (neid siis ehk nii 4 kogu terve küla peale).
Poodides käidud siirdusime esimese vaatamis väärtuse juurde. Alustasime Blickling Hall-iga. Nagu alati ei ole meil siin teile võimalik näidata kuidas mõisas seest poolt välja näeb aga noh mis teha. Mainin vaid et õues oli ilm VÄGA tuuline ja külm, nagu piltideltgi võib näha,aga meile see meeldis.Kord oli särav päike väljas ja siis pilves ja märg, vaheldumisi lume ja lörtsiga.Peale hilist lõunasööki sõitsime oma väikesesse hotelli kus me paar tundi lihtsalt mõnulesime ja telekat vaatasime – olime üsna väsinud tänu varajasele äratusele. Enamus külasi Norfolkis on täis selliseid munakividega kaetud väikeseid majakesi mis näevad väga armsad välja.(Sellised nägid majad välja ka meie mereäärses külakeses kus me ööbisime). Siit mõned juhuslikud näited autoaknast mööda sõites kui kahjuks mitte just kõige paremad. Meie külas olid tänavad nii kitsad et vaevalt mahtus ühe autoga sõitma.
Peale väikest lösutamist oligi juba aeg sööma minna. Olime juba mitu kuud ette restoranid kinni pannud kuna teadsime et pühade ajal saab meil raskusi olema kuskilt vaba kohta leida. Ilm selleks ajaks oli juba lausa tormiseks muutunud, õnneks ilma vihmata. Restoranis kogesime me et Pete eesti keele oskus tuleb igati kasuks. Meie kõrval lauas istus üks vanem paar – väga hästi riides ja kohe näha et healjärjel paarike. Naisel aga oli selline suur must mehelik spordi kell käel mis kohe mitte sugugi ei sobinud tema ülejaanud välimusega. Tahtsin seda Petele öelda aga kuidagi ei saanud kuna nad olid meie lauale liiga lähedal AGA ma sain seda teha eesti keeles ilma et keegi peale Pete aru oleks saanud. Nii ma siis ütlesin et 'Vaata selle naise kella', kõik sõnad mida Pete eesti keeles teab...
Restoranist lahkudes nägime ka milline tõeline üleujutus endast kujutab. Mere ääres oli autoparkla kus kaks autot olid poolenisti vee all. See oli seoses sellega et juhtus olema just see kuupäev aastas kus lained tänu kuu positsioonile on kõige kõrgemad (ma ei tea kuidas seda eesti keeles kutsutakse) ja kuna just samal õhtul juhtus olema ka väga, väga kõva torm siis olid lained veelgi kõrgemad. Arvata võis et need olid turistide autod kes sinna parklasse parkisid kuna kohaliku olid kõik teadlikud sellest kuu-laine positsioonist.
LAUPÄEV
Kui me alguses naersime ilmajaama ennustuse peale et pühade ajal on lund tulemas ja seda kohe mitte ei tahtnud uskuda siis nüüd võtame oma sõnad tagasi. Täna olime me lausa lumetormis, mida siis tihti ei juhtu. Ilm on meeletult külm olnud. Vaheldumisi tormine ja vihmasajune ja siis 5 min hiljem päiksepaisteline ja siis juba lumetormine ja siis vahepeal ka rahet ja siis jälle päike jne. Meile aga see meeldib. Eriti lumi selle kõige juures.
Täna alustasime päeva Felbriggi mõisa külastamisega. Öösel oli meeletu torm. Valmistusime hullemaks ja panime isegi 'sukkpüksid' jalga. Kahjuks ei taibanud me mütse kodust kaasa võtta seega pidin vahepeal oma salli mütsina kasutama. See nägi üsna ajakohane välja - nägin välja nagu munadepüha jänes.

 See koht nähtud ja lõuna söödud alustasime nii umbes 40 min sõitu järgmisesse kohta, Inglise kuninganna puhkuse paleesse Sandringham. Selle sõidu ajal nägime me ka esimest korda lund. Täevas paistis küll päike aga maa oli kaetud lumega. Arvatavasti oli lumepilv just lahkunud. Veel natuke sõitu ja kohal olimegi.

Kuigi see palee moodi mõison kuninganna lemmik puhkuse kodu Inglismaal veedab ta ja ta suur pere seal vaid 6 nädalat aastas - alati Jõulude ajal. Ülejäänud ajast on see lahti turistidele. Kui ma ütlen et lahti siis tegelikult tähendab see seda et külastajatele on avatud vaid teatud ruumid majas AGA need on ruumid kus kuninganna ka päriselt seal olemise ajal elab. Me oleme alati sellised uudishimulised külastajad kes küsivad palju küsimusi ja vestlevad igas saalis-toas oleva valvuri tädi-onuga. Meil oli huvitav kuulda et kuningannale meeldib väga klaverit mängida ja selliseid suuri 1000 tükiseid puzzlesid teha. Valvuri tädi näitas meile (see tähendab siis ainult MEILE) suurt kirstu-kasti kus kuninganna lemmik puzzled olid sees. Laua peal oli ka üks pooleli olev puzzle ja Petel oli kange tahtmine üks tükk ära peita aga õnneks suutsime me valvuritädiga teda ikka tagasi hoida.
Nii imelik oli näha ja olla kuninganna elutoas. Pete uuris et kas kuninganna ka tv vaatab mille peale valvurid näitasid meile telekakappi. Ma ütlesin et ma olen kindel et tal on plasma screen mille peale lahke valvurike ütles et vaatame kohe järgi ja avas kapiukse....Võime kõigile nüüd ametlikult teatada et kuningannal on Samsang–i plasma tv tema Sandringhami kodus.....
Siit mõned pildid. Nagu näha võite et kui me kohale jõudsime tervitas meid meeletu lumetorm ja kui mõisast lahkusime oli päike taevas säramas.

 Kuninganna muuseumis sai pilte teha.
PÜHAPÄEV
Kui me hommikul ülesse ärkasime ja hotelli aknast välja vaatasime siis ei uskunud me omi silmi. Vaade oli selline....Petele meenutas see Eesti jõule 3 aastat tagasi.Kui me pühapäeva lõuna ajal tagasi koju jõudsime siis otse loomulikult ei olnud siin lumest haisugi. Norfolkis olles saime aga täieliku lume elamuse tervelt mitmeks tunniks. Inglismaal on ka täna, esmaspäeval vaba päev nii et nüüd saame veel ka ühe päeva kodus mõnuleda.

1 comment:

  1. Lahe!!!
    Ja kus te olete ikka lund näinud- katsunud!!
    Me mõtlesime, et meil täna vedas.. saime väikese lumepalli teha.. :D

    ReplyDelete