Tuesday, 25 March 2008

MÄLUKAOTUS

Läksin täna poodi Pete pükse tagasi viima. Loomulikult ei suutnud ma poest lahkuda ilma midagi muud pükste asemel ostmata. Kui oli aeg pin number masinasse lüüa oli mu aju täiesti tühi. Pin number oli mu ajust täielikult ära pühitud. Proovisin 2 kombinatsiooni mis ma arvasin võivad õiged olla aga kui selgus et need ei olnud ja masin andis veel viimase võimaluse õige numbriga lagedale tulla siis ei julgenud enam proovida. Mis siis ikka, vahetasin kaardi teise kaardi vastu ja alustasin uuesti.....jah ja seda otseses mõttes. Alustasin uuesti sellega et ma ei mäletanud ka selle kaardi pin numbrit enam. Appikene küll. Inimesed ootasid seljataga järjekorras ja müüja naeratus mis ei olnud enne minu pin probleemi seal ei ilmunud sinna ka kui ma oma viletsa mälu pärast vabandada proovisin. Mina teiste pärast ei muretsenud küll aga hakkasin kartma et pean poest lahkuma ilma mu ostudeta. Käsi haaras kolmanda kaardi järgi aga kuna see oli uus kaart ja ma ei olnud seda veel kasutanud siis ei olnud mul selle kaardi pin numbrit ka mällu veel salvestatud...Lõpuks ei jäänudgi muud üle kui anda neile kaard mille pin numbrit ma küll teadsin kuid millel ei olnud raha arvel. Õnneks Inglismaal saab ka siis kaardiga maksta kui raha arvel ei ole ja seega sain ma oma kauba õnnelikult kätte.

Poest lahkudes sõitsin otsejoones koju. Otsisin kõik kaustad ja muud peidupaigad läbi (kuna ega siis pin numbreid kuskile kättesaadavasse kohta ei tohi jätta) ja leidsin oma pin numbrid ülesse. Siis jälle autosse ja ruttu järgmise panga automaadi juurde kus ma sain kõik oma pin numbrid uute ja paremate vastu vahetatud......

4 comments:

 1. Heipsa!
  Sellist asja juhtub ikka. Tallinnas käies just eriti, kuna neid kaarte ju harvem kasutan. Soomes on veel üsna väke kohti, kus koodi pead lööma, siin veel süsteem arenemas. Kuna siin ei saa omal kaardi koodi muuta, siis olen Eesti kaartidel andnud samad numbrid. Kergem meenutada :)

  ReplyDelete
 2. See telefoni mote on vaga hea, oleks ma seda enne teadnud. Olen nyyd koik numbrid samasuguseks vahetanud ja see number on mul alati peas.

  ReplyDelete
 3. te ei peagi oma pini teadma - teenindaja on loll ja kliendivaenulik, kui ta ei paku sellises situatsioonis teist võimalust. ehk siis... kui trükkida kaardi nr sinna masinasse, siis saab summa ka käsitsi sisestada ja siis peab tsekile allkirja panema.. :)))

  ReplyDelete