Sunday, 9 March 2008

Eestlaseid leidub igal pool

Igal teisel laupäeva hommikul käime Petega massööri juures. Massaas on küll rohkem minu jaoks aga mõnikord laseb ka Pete enda lihaseid ja konte õigesse kohta painutada. Sinna sõit võtab umbes 45 min aga meile see meeldib kuna teekond sinna on looduslikult väga ilus ja hommikul vara on teed ka veel üsna tühjad. Maja, kus massaas toimub, on väga ilus ja suur ja kuulub tegelikult ühele perele kes seal samal ajal sees elavad. Algul tundus meile natuke imelikuna et keegi oma kodu uksed võõraste jaoks lahti hoiavad 7 päeva nädalas. Nüüd aga naudime seda. Petele meeldib selle pere suur elutuba ja salamisi unistab et ka temal-meil nii suur oleks. Rääkimata nende köögist mis on peaaegu nii suur kui meie terve alumine korrus kokku.
Kõige rohkem aga meeldib Petele see et seal saab alati kommi. Maja rahvas on klientide jaoks kristall kausi sisse komme pannud mis iga kord on eri sorti. Tavaliselt kui sinna saabume siis esimene asi Petel on kommid ülevaadata. Tihti oleme ainukesed ja üsna esimesed inimesed ooteruumis, mis on nagu eraldi elutuba kaminaga ja väga mugavate sohvadega, ja seega on kauss komme paksult täis. Kui me aga sealt tunni aja pärast lahkume siis on kommide arv nähtavalt vähenenud....Pete topib isegi mõne taskusse et neid siis minu massaasi ajal mugida.
Sel laupäeval kui Pete komme nägi siis kuulsin ma kuidas ta õhinal ütles 'Ooo what are those sweets?'. Kuna mina komme ei söö siis ei pööra ma tavaliselt tema kommi asjadele tähelepanu rohkem kui vahel kamandan teda et ta mõned kommid ikka kaussi ka jätaks. Selle jutu peale aga vaatasin ja IMEDE IME, kausis olid eesti MIISUKESE kommid. Pete-le ütlesin et ära rõõmusta midagi kuna talle need meie kamakommid ei maitse, olgu nad siis kiisukesed, miisukesed või kasekesed, ise samal ajal eestlase hõngu ninna tõmmates.
Pärast küsisin massööri, Mark-i, käest ja tuli välja et peres on eestlasest lapsehoidja. Ise ma teda ei ole seal kunagi näinud ja Mark ei oskanud ka mulle rohkem informatsiooni anda.
Mind paneb alati imestama kuidas meid, eestlasi, jätkub igale poole maailma.
VÄIKESES EESTIS ON UMBES 1,3 MILJONIT ELANIKKU - TUNDUB AGA ET TEINE 1,3 MILJONIT ON ÜLE MAAILMA LAIALI.....

2 comments:

  1. Väga lahe kokkusattumus! See ülemine kommihaaramise pilt on nii lahe! Kuidas sul siis seda kommisoolikat pole? Mulle ka väga kommid meeldivad... seepärast me neid koju ei ostagi :D

    ReplyDelete
  2. Eestlased on igal pool. Väga tore kuulda, et ka Sinu kandis kaasmaalasi elab :) Tihtipeale kipuvad mõned neist vaiksed olema, nii et seda suurem on üllatus :)

    ReplyDelete